Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cinsel Gücü Artırır. Ağız Kokusunu Yok Eder.

31.10.2015
3.689
Cinsel Gücü Artırır. Ağız Kokusunu Yok Eder.

kaküle afrika kakülesi kaküle nedir nelere faydalıdır kaküle ağız kokusunu giderir mi kakule kansere iyimi geliyor kakule gaz ve idrar söktürür mü kaküle şifalı mı…

Cinsel Gücü Artırır. Ağız Kokusunu Yok Eder. Yıllardan beri Hindistan’da, Orta Doğu’da ve çeşitli Arap ülkelerinde kullanılan bu leziz bitkinin sağlık açısından birçok faydası vardır. Çağımızın hastalığı kanser için faydalı olan bu şifalı bitki, kanser hücreleriyle savaşarak sağlıklı hücrelerin sayısının artmasını sağlayarak bir nevi kanseri önlüyor. Özellikle karaciğerimizde kanser yapıcı maddelerin birikmesini önler, karaciğerimizi de korur. Bu şekilde kan kanserini yani diğer bir adı ile lösemiyi de yavaşlatmak mümkündür. Kısacası kanser için büyük bir şifa kaynağı olması da bitkinin faydaları arasındadır.

Afrika kakulesi kusmayı engeller mi

FAYDALARI:Sindirim sistemimizin rahatlamasını sağlamasının yanında hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz söktürür. Aynı zamanda bağırsak parazitlerini de azaltarak yok eder. Bu şifalı bitki, mide için de çok faydalıdır. Mide ağrıları, mide ağrıları yüzünden oluşan migrenlerin tedavisinde kullanılan bu bitki, reflüye de çare olur. Mide bulantıları için de kullanmanızda büyük fayda vardır. Bu şifalı bitkinin faydalarından bir diğeri de ağız kokularını geçirmesidir. Çeşitli sebeplerle ağzımızda koku oluşması zaman zaman hepimizin derdi olur.

Afrika kakulesi Ağız Kokusunu Alıyor mu

Ağzımızın kötü kokmasından diğer insanları rahatsız etmemizden korkmamız konuşmaktan çekinmemizi sağlar. Bu şifalı bitki sayesinde ağzımızdaki kötü kokulardan kurtularak ağzımızın güzel kokmasını sağlayabiliriz. Ağzımızdaki kötü kokulardan kurtulmak için bu bitkinin kapsüllerinden alarak çiğnememiz yeterlidir. Bu bitkinin kapsülleri sayesinde ferah bir nefesin tadını çıkarın. Alkol kullanan kişiler eğer alkol kokusunu yok etmek istiyorlarsa bu bitkiyi çiğneyebilirler.

Afrika kakulesi Bağırsak Parazitlerini yok ediyor mu

Günümüzde bu yöntem Amerika ve Avrupa’da bir trend haline gelmiştir. İştah açıcı özelliği de bulunan bu bitki, solunum yolları hastalıkları için de bire birdir. Öksürük, nezle, astım, bronşit gibi hastalıklar için bu bitkinin kullanımıyla akciğerlerinde fayda görmesi sağlanır.

Afrika Kakulesi mideyi Rahatlatır mı

Her şeyi unutmaktan yakınıyorsanız, aklınızda hiçbir şeyi tutamıyor ve hatırlamakta güçlük çekiyorsanız çareniz yine bu bitkidir. Kakule sayesinde zihniniz güçlenecek ve hiçbir şeyi unutmayacaksınız. Dizanteriye de iyi gelmesi faydaları arasındadır. Ayrıca idrar söktürücü özelliği de vardır. Baş ağrılarının geçmesine yardım eder. Akciğerler için faydalıdır. Kahve içinde kullanıldığında önemli bir afrodizyak olmaktadır. Cinsel isteği ve cinsel gücü arttırıcı özellikleri vardır. Yurt dışındaki birçok ülkede insanlar bu bitkiyi kahvesi ve çayı ile tanır ve bu şekilde kullanır. Aslında bitkinin kullanılan kısımları güneşte kurutulmuş tohumlarıdır.

Afrika kakulesi sindirirmi Kolaylaştırıryor mu

UYARI: Safra taşı olan kişilerin ve midesinde ülser gastrit gibi hastalıkları olan kişiler tarafından tüketmemelidir. Emzirme döneminde olan veya hamile bayanlar da kakule tüketmekten kaçınmalıdırlar. On iki parmak bağırsağı ülseri rahatsızlığı bulunan kişilerin de bu bitkiyi kullanmaması tavsiye edilir.

Afrika kakülesi Gaz Söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İdrar Zorluğuna Böbrek Ağrısına İyi Gelir.

acı mercimek acı mercimek nelere faydalıdır acı mercimek böbrek ağrılarına iyi gelir mi idrar söktüren bitkiler acı mercimek rahim urlarına...

Kapat