Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cilt Lekelerden Kurtulmanın Tam Zamanı

16.01.2016
1.378
Cilt Lekelerden Kurtulmanın Tam Zamanı

cilt lekesi ve güneş lekesi nedir cilt lekeleri nasıl giderilir elma sirkesi ve yoğurt cilt lekesini çıkartır mı karbonat cilt lekesini giderir mi cilt için maskeler…

Cilt lekeleri günümüzde kadın erkek pek çok birey için önemli bir sorun haline gelmiştir. Cilt lekelerinin pek çok türü mevcuttur ancak güneş lekeleri, doğum sonrası lekeler, sivilce lekeleri sıklıkla karşılaştığımız leke türleridir. Özellikle ozon tabakasının giderek hasar görmesi ile uv ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalma riski artmıştır. Güneş dolayısıyla da ultraviyole ışınları lekelerin oluşmasında ya da koyulaşmasında en önemli etkenlerden bir tanesidir. Çok önemli noktalardan bir tanesi de, güneş ışınlarından etkin korunmanın leke tedavisinin olmazsa olmazı olduğudur. Güneş lekesinin genç kadınlarda görülme oranı yüksektir. Koyu tenli kişilerde daha sık ortaya çıkar. Lekenin oluşma mekanizması bu bölgelerde renk yapan hücrelerin, lekesiz bölgedekilere göre daha fazla renk üretmesidir. Bunun sonucu güneş gören lekeli alanlar hemen koyulaşırlar.

CiltLekelerinde Nası Kurtulurum

Güneş lekesi olan kişilerde tiroit hastalıkları sıklıkla görülebilir. Güneş lekesi olanlarda çocukluk, ergenlik veya gençlik dönemlerinde bir şekilde yoğun olarak güneşe maruz kalma öyküsü mevcuttur. Deriden koyu renkli, düzensiz sınırlı, deriden kabarık olmayan lekeler şeklinde kendini gösterir. Güneş lekesi olanların sürekli geniş spektrumlu güneşten koruyucu kullanması ve solaryum benzeri yapay ışık kaynaklarından uzak durması gerekir. Hormon ilaçları ve doğum kontrol hapları da çok gerekmedikçe kullanılmamalıdır.

Water splashing into glass

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi: 2 su bardağı su ve 3 yemek kaşığı elma sirkesini cezveye koyarak kaynatın. Ocağın altını kapatın ve yüzünüzü bu karışımın buharına doğru tutun. Karışım soğuyana kadar işleme devam edin. İşlem bitince 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp bununla yüzünüzü silin. Haftada iki kez bu reçeteyi uygulayabilirsiniz.

Water splashing into glass

Water splashing into glass

Cilt Lekelerine Yoğurt Maskesi: Cilt lekeleri için en etkililerinden birisi de yoğurt maskesi. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırarak cildinize sürün. Küçük bir bölgeye sürüp, cildinizin bileşime alerjik reaksiyon verip vermediğini kontrol edin. Daha sonra cilde uygulayıp 30 dakika bekletin ve süre sonunda ovarak temizleyin. Eğer yanma ve kaşıntı hissederseniz karışımı yıkayarak çıkartın. Haftada 1 sıklıkla kullanabileceğiniz bir karışımdır.

Cilt lekelerine yoğurt ve soda (karbonat) İyi gelir mi

Cilt Lekelerine Özel Karışım: 1 tatlı kaşığı yoğurtla, 1 çay kaşığı kabartma tozunu bir kapta karıştırın ve yüzünüze yedirin. Cilt, maskeyi yaklaşık 15 dakika içinde emecektir. Maskeyi yüzünüzden arıtmadan bir kez daha aynı işlemi yapın. Toplam 4 kez aynı işlemi tekrarlayın. 1 saat sürecek bu işlemden sonra, maskeyi cildinizden ovarak çıkartın ve ılık suyla yıkayın. Özellikle güneşte oluşan kahverengi lekeleri ortadan kaldıran bu maskeyi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Cilt lekelerine salatalık suyu faydalı mı

Cilt Lekelerine Salatalık: Salatalığın kusursuz bir leke çıkarıcı olduğunu söyleyen uzmanlar, içi geçmiş salatalıkların dahi atılmaması gerektiğini, bu salatalıkların ikiye bölünüp lekeli bölgelere sürüldüğünde, cilt lekelerini geçirdiğini ve salatalığın cildi yenileyen bir özelliği olduğunu belirtiyorlar.

Ani Baş Ağrılarına Elma Sirkesi İyimi Geliyor

Cilt Lekelerine Limon Suyu Kürü: 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı sirkeyi küçük bir kapta karıştırın, gece yatmadan önce lekeli bölgelere sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın. Limon suyu karışımını gün aşırı (2 günde bir) uygulayabilirsiniz.

Patates Cinsel gücü Artırır mı

Cilt Lekelerine Patates Unu Maskesi: 3 damla zeytinyağı, 1 tane domates suyu ve 1 yemek kaşığı patates ununu krem kıvamını alana kadar karıştırın ve karışımı temiz cildinize sürün. 15-20 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Haftada 1 kez aksatmadan uygulayacağınız bu maske sayesinde yaklaşık 3 ay gibi bir sürede cilt lekelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Yiyecekler Sigarayı Bıraktırıyor

 hangi yiyecekler vücuttan nikotini atıyor tahıllar sigarayı bıraktırmaya yardımcı olur mu sebzeler sigara bıraktırıyor mu hangi meyveler sigara bıraktırır... Eğer...

Kapat