Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cilt Kurumasına ve Saç Dökülmesine İyi Gelir

23.08.2015
1.633
Cilt Kurumasına ve Saç Dökülmesine İyi Gelir

ezan çiçeği nelere iyi gelir ezan çiçeği saç dökülmesine iyimi gelir cilt kurumasına iyi gelen bitkiler adet sancılarına iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler ezan çiçeği…

Cilt Kurumasına ve Saç Dökülmesine İyi Gelir İlginç özelliklere sahip otsu bir bitkidir. Lale iriliğindeki ipeksi sarı çiçekleri gün boyu kapalı durur. Güneşin tam battığı anda yapraklarını açar, bu zaman da akşam ezanına isabet ettiğinden Ezan Çiçeği ismi verilmiştir. Gece Mumu Çiçeğı olarak da bilinir. Güneş battığı anda aniden açılarak şaşırtıcı bir gösteri sunar.

Ezan çiçeği saç dökülmesine iyi Gelirmi

Ezan okunduğu sırada aniden çiçek açarak görenleri etkiler. Ertesi gün öğlene doğru sönen çiçeklerin ömrü bir gündür. Ertesi sabah bir önceki gün açan çiçekler kapanır ve aynı çiçek bir daha açmaz. Ancak bol tomurcuk verdiği için problem olmaz.

Ezan Çiçeği kan basıncını Düzenlermi

Baharda rozet biçimi etli ve tüylü yaprakların ortasından uzun bir sap çıkarır. Bu sapın üzerinde yaz boyu açacak olan tomurcukları taslak halinde bulunur. 1.5 metre uzayabilir. Yaz boyunca iri sarı çiçekler açan, rozet şeklinde tüylü yapraklı otsu bir bitkidir. Doğadaki en zengin Linoleik asid kaynağıdır.

Ezan Çiçeği adet Düzenlermi

Kullanıldığı yerler: Kan kolesterolünü ve kan basıncını düzenler aynı zamanda adet döneminde görülen gerginlik, huzursuzluğu, karın ve baş ağrısını giderir. Dikkat dağınıklığını azaltır. Egzamanın neden olduğu tahrişe iyi gelir. Ayrıca cilt kuruması, saç dökülmesi, özellikle romatizma ile ilgili eklemlerdeki şişlikler ve ağrılar içinde faydalıdır.

Ezan Çiçeği Nelere İyi Gelir

Cilt rahatsızlıklarında bitkiden elde edilen yağ haricen sürülür. Diğer şikayetlerde ise kapsül şeklinde alınır. Doğal bir ürün olarak (Evening Primrose) adı ile eczanelerde satılır. Hamilelerde dikkatli kullanılmalıdır.

indir (1)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Zeravent Astıma Ve Bayılmalara İyi Gelir

zeravent nedir nelere iyi gelir zeravent astıma iyimi gelir bayılmaları önleyen bitkiler zeravent romatizmaya iyi gelir mi kramplara iyi gelen...

Kapat