Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cildinize Tazelik Veriyor

21.03.2019
63
Cildinize Tazelik Veriyor

Çiçeğinin Yağı Cilde Tazelik Verir

Nar Çiçeği mucizevî bir bitki olmasının yanı sıra insan vücuduna sağladığı yararlar da saymakla bitmiyor. Nar ağacının kendisi birçok kozmetik ürün ve ilaç yapımında kullanılmasının yanı sıra Nar Çiçeği Yağının da birçok faydası bulunuyor Nar Çiçeği yağının faydaları arasında yaşlanma karşıtı etkilerinin bulunması ve yaşlanmaya karşı koruması cildin eski tazeliğine kavuşması gibi cildi güçlendiren etkilere sahiptir.

Kadınlar İçin Birçok Faydası Var

Nar Çiçeği Yağının Kadınlar için birçok faydası bulunuyor. Bunların başlıcaları arasında yaşlanma etkilerine karşı koruma ve cildin eski tazeliğine kavuşmasına yardımcı olma gibi faydalar sağlıyor. Peki, Nar Çiçeği yağı nasıl kullanılır? Nar Çiçeği Yağı, bütün kozmetik ürünlerinizi rafa kaldırmanıza neden olacak mucizevî bir doğal yağdır. Cildin genç kalmasını sağlamakta ve yıpranan cildi eski tazeliğine geri döndürmekte çok etkilidir.

Meyvesi de Oldukça Faydalı

Nar meyvesinin insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmez. Yine aynı şekilde nar ağacı da birçok ilaç ve kozmetik ürünü yapımında kullanılmaktadır. Narın çiçeği de çayı yapılarak içildiğinde cilde tazelik vermesinin yanı sıra, antioksidan özelliği sayesinde vücut da bulunan zararlı maddelerin atılmasını sağlamaktadır.  Bütün bu özellikleri ile Nar ağacı her yönü ile tam anlamı ile mucize diye adlandırabileceğimiz bir bitkidir.

Nar Çiçeği Yağının Mucizevi Faydaları

Nar Çiçeği yağı düzenli kullanıldığında yaşlanma etkilerine karşı korur ve cildin eski tazeliğine kavuşmasına yardımcı olur. Yukarı da da belirttiğimiz gibi, Nar Çiçeği yağına sahip olan kimse, diğer kozmetik ürünlerine ihtiyacı duymaz. Kısacası çok pahalıya aldığınız yaşlanma karşıtı kozmetik ürünlerinin yerine Nar Çiçeğini kullanırsanız, çok daha ucuza ve kozmetik ürünlerine kıyasla çok daha etkili bir ürün kullanmış olursunuz. Nar Çiçeği yağı hemen her aktarda bulabileceğiniz bir üründür.

Nar Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Nar Çiçeği yağı her akşam yatmadan önce temiz cilde masaj yaparak uygulanır. Kuru cilde uygularsanız cildiniz hemen yağı emecektir. Eğer cildiniz yağlı ise, cildinizdeki yağın yastığa bulaşmaması için on dakika kadar geç yatın. Bu uygulamayı kuru cilde sahip olanlar her gün uygulayabilirler. Yağlı ciltler ise, iki günde bir uygulamalıdırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Aşkı Ateşleyen Mucize İksirler

Bu İksirler Aşkı Ateşliyor Her dönem insanlar; sağlıklı, dinç, canlı, kuvvetli bir biçimde yaşamını sürdürmek istiyor. Özellikle cinsellik açısından endişesiz...

Kapat