Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cildi Pürüzsüzleştirir, Kilo Verdirir, Yağ Yaktırır

17.04.2016
1.044
Cildi Pürüzsüzleştirir, Kilo Verdirir, Yağ Yaktırır

ananas kolesterolü düşürür mü ananas yağ yaktırır mı ananas kilo verdirir mi ananas ödemi giderir mi ananas kemikleri güçlendirir mi cinselliğe iyi gelen meyveler…

Tropikal meyve grubunda olan ananas lezzetiyle biliniyor. Ancak C vitamini açısından da besleyici olan ananasın tüketimi ülkemizde pek yaygın değil. Peki ananasın yağ yaktığını biliyor muydunuz? Su oranı çok yüksek olan ananas, içinde 16 tane mineral barındırıyor. Cilt için son derece faydalı bir besin olan ananas yağ yakılmasını da hızlandırıyor. Ananasın büyük bir kısmı sudur ve kalorisi oldukça düşüktür.

 

Ananas Cilde Faydalımı

Cildi pürüzsüzleştirir, tırnak ve saçları güçlendirir, gözlere sağlık getirir. Ananas, az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Kilo verdirmedeki sırrı ise zengin suyunda saklıdır. Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Bu nedenle her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Ananas katabolik bir besindir. Katabolik bir besinin sindirilmesi için harcanan kalori, besinin içerdiği kaloriden daha fazladır yani bu besinlerin tüketiminde vücutta genel bir kalori açığı ortaya çıkar.

Ananas Gözlere iyi gelir mi

Ananas A, C vitamini, kalsiyum, fosfor, potasyum, manganez, bakır, lif, B-1 ve B-6 vitamini bakımından zengin bir meyvedir. Buna ilave olarak sapında ve suyunda Bromelain enzimi denilen çok önemli bir enzim bulundurur. Yapılan araştırmalarda Bromelain enziminin iltihaplanmayı ve şişkinliği önlediği bunun yanı sıra sindirime yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır.

Ananas yağ yaktırır mı

Yağ yakımı sağlar, karbonhidratların ve proteinlerin sindirilmesine yardımcı olur. Düşük kalorili ve lif açısından zengin bir meyve olması ananası kilo kaybı hedeflenen diyetler için vazgeçilmez bir besin kaynağı yapar.

ananas-yag-yakan-meyveler

FAYDALARI: Yağ yakıcıdır. Düşük kalori içeriği sayesinde diyetlerin vazgeçilmez destekçisidir. Vitamin ve mineral deposudur. Soğuk algınlığını önler. Mukozayı gevşeterek öksürüğü azaltır. Ödem azaltır, mide şişkinliğini önlemeye yardımcı olur.

Ananas Izgara olarak yenir mi

Yüksek lif oranı sayesinde sindirim sistemini ve pankreas salgılarını düzenler. Kolesterolü düşürür. İçerdiği mineral ve mangan ile kemikleri güçlendirir. Diş etlerini kuvvetlendirir. Sarı nokta riskini azaltır. Ağrı kesici özelliği vardır.

Ananas Kilo verdirir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Goji Berry Cildi güzelleştirir Cinselliğe İyi Gelir

goji berry nedir nelere iyi gelir goji berry kilo verdirir mi goji berry tansiyonu düzenler mi goji berry şekeri düzenler...

Kapat