Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cildi Güzelleştirir Kırışıklıklarla Savaşır

13.01.2016
1.584
Cildi Güzelleştirir Kırışıklıklarla Savaşır

 

kakao nedir nerelerde kullanılır kakao ilaç olarak kullanılır mı kakao böbreklere faydalı mı kakao uyarıcı mıdır idrar söktüren bitkiler şifalı bitkiler…

Sıcak iklimlerde yetişen bir ağaç olan Kakao ağacı bitkilerin, ikiçenekliler sınıfındandır. Yaprakları, yaz, kış, hiç dökülmeden yeşil kalır üzerinden çiçek eksik olmaz. Boyu 8-10 metre arasındadır. Yaprakları büyük, geniş, cilalı, koyu yeşildir, alt kısımları kırmızıdır. Kakao ağacının meyveleri, ağacın gövdesinden, kalın dallarından salkımlar halinde sarkar. Küçük bir salatalık boyunda olan bu meyveler önceleri yeşildir, olgunlaşmaya başlayınca kırmızıya çalan sarı bir renk alır. Meyveler ağacın gövdesine, kalın dallarına kısa bir sapla bağlıdır. Meyvenin, 10-15 milimetre kalınlığında sert, deri gibi bir kabuğu; pembe, yumuşak içi; sayıları 30-50 arasında değişen, beş, altı sıra halinde, beyaz ya da açık mor renkli taneleri vardır.

Kakao Böbrek İltihaplarını Söktürür mü

Badem biçimindeki bu tanelerden kahve gibi içecek olarak kullanılan çikolata yapılan bir un çıkarılır. “kakao” dediğimiz içeceğin ve çikolatanın ham maddelerini meydana getirir. Tanelerden ayrıca çeşitli şekerlerin, ilaçların yapımında kullanılan kakao yağı çıkarılır. İster 35’inizde yaşlanmanın ilk işaretlerini görmeye başladığınız dönemde olun, ister cildinizin doğum tarihinizi sır olmaktan çıkardığı 55’inizde;

Kakao GYağı Güneşten Koruru mu

Her halükarda kırışıkları azaltmanın yollarını aramak muhtemelen gündeminizde. Kırışıklıkları azaltılmak için kakaoyu tercih edin 2006 yılında Journal of Nutrition dergisinde yayınlanan Araştırmada kakaonun cildi güneşin zararlarından koruma özelliği olduğu, deri hücrelerindeki kan dolaşımını iyileştirdiği ve böylece cildin pürüzsüz görünmesini ve hissedilmesini sağlayan yüksek değerlerde besinsel iki flavanoid (epicatchin ve katesin) içerdiği sonucuna ulaşıldı.

kakao hazmı kolaylaştırır mı

Araştırmalara göre soyanın da güneşin erken yaşlanma etkilerinden koruduğu ve iyileştirmeye yardımcı olduğunu Journal of Nutrition’da (Avrupa Beslenme Dergisi) yayınlanan ve insanlar üzerinde yapılan çalışmanın sonuçları, soya bazlı katkının altı aylık kullanım süresinden hemen sonra cildin yapısında ve sıkılığında iyileşme ve gelişme sağladığını kanıtlamıştır.

Kakao Kalbi Kuvvetlendirir mi

FAYDALARI: Uyarıcı etkisi ile yorgunluğu giderir ve vücuda dinçlik verir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır ve idrar söktürür. Bağırsak ve idrar yolu spazmlarını çözer. Böbrek hastalıklarında faydalıdır; Böbrek iltihaplarını gidermeye yardımcı olur.

Kakao Yağı Çatlaklara iyi gelir mi

Kakao Yağının Faydaları: Kakao yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltan güneş yağı etkisi ile cilt koruyucu olarak faydalıdır. Ayrıca, göğüs ucundaki çatlak ve yaraları yumuşatmakta ve basur şikayetlerini azaltmakta etkilidir. Çikolata kakaodan yağı çıkarılmadan yapılır. Kakao yağı, şeker yapımında olduğu gibi, el, yüz, saç için hazırlanan pomatlar da da kullanılır.

Kakao Yağı Cilde iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kabak Çekirdeği Nelere İyi Gelir

kabak çekirdeği prostata iyi gelir mi kabak çekirdeği yağı hangi hastalıklarda kullanılır kolesterolü düşürür mü kabak çekirdeği yağı kanser riskini...

Kapat