Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cilde Kan Toplar Güzelleştirir Ağrıları Keser

01.08.2015
1.472
Cilde Kan Toplar Güzelleştirir Ağrıları Keser

hardal nelere iyi gelir öksürüğe iyi gelen bitkiler kabızlığı önleyen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler bronşiti önleyen bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler hardal…

Cilde Kan Toplar Güzelleştirir Ağrıları Keser Hardal turpgiller familyasından olup, tohumları baharat olarak kullanılan sarı çiçekli otsu bir bitkidir. On kadar farklı türü olmasına karşın üç ana türü genelde baharat olarak bilinir ve kullanılır. Bunlar: Beyaz, siyah ve kırmızı hardal dır. Kırmızı hardal Hint hardalı olarak da adlandırılır.

Hardal Nelere Faydalıdır

Hardal tohumu hazmı kolaylaştırır, kabızlığı önler. Göğüs’ü yumuşatır, öksürüğü keser, bronşit ve zatürree şikayetini azaltır. Beyin ve Karaciğer gibi iç organlara kanı hızlı bir şekilde aktarır, kanın cilt de toplanmasına ve cilt’in pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlar.

Hardal Göğüsü Yumaşatıyormu

Ağrıları dindirir, kusturucu özelliği nedeniyle zehirlenmelerde de yararlıdır. Türkiye’de hardal yaygın olarak kullanılan bir baharat türü değildir. Piyasada bulunabilecek hardal sosları genellikle yerli veya ithal hardallardır. Siyah hardal ya da beyaz hardal bitkilerinin tohumları ya da bu tohumların öğütülmüş hali baharat olarak kullanılır.

Hardal Kabızlığa iyimi Gelir

Keskin ve yakıcı bir tadı vardır. Bütün haldeki hardal tohumları, et ve deniz ürünleri pişiriminde turşu yapımında kullanılabilir. Toz hardal da içeceklere ve fırında yapılan bazı yemeklere katılır. Kahverengi tohumları diğer baharatlarla karıştırılarak körü yapımında kullanılır.

Hardal Cilte İyi Gelirmi

Toz hardal, ızgara sosları, fırınlanmış sebzeler ve yumurtalarda kullanılabilir. Tatlıdan acıya ve keskin kokuludan yumuşak tatlara kadar hardal sosları bulmak mümkündür. Et yemeklerinde, özellikle av etlerinden yapılan yemeklerde, yumurta ve sebzelerden yapılan salatalarda da hardal sosu kullanılabilir.

Hardal Ağrıları Dindirirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Evliya Çelebi Faydalı Bir Bitki Hele Turşusu Diyor

kebere nedir kebere nelere iyi gelir kebere kalp krizini önler mi kebere cinselliğe iyimi gelir kanserli hücrelerin yayılmasını ne önler...

Kapat