Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ceviz Kabuğunun Saç,Tırnak Ve Cilde Faydası Nedir

14.06.2016
1.175
Ceviz Kabuğunun Saç,Tırnak Ve Cilde Faydası Nedir

ceviz kabuğu el ve ayak tırnaklarına faydalı mı yeşil ceviz kabuğu saça faydalı mı üşütmeye ve soğuk algınlığına ceviz kabuğu iyi gelir mi ceviz kabuğu kurt döker mi…

Kabuklu yemişler içerisinde en faydalısı olan cevizin iyi gelmediği tedavi etmediği hastalık neredeyse yok gibi. Peki Ceviz kabuğunun faydalarını biliyor musunuz? Cevizin faydalarını saymakla bitiremeyiz. İçerisinde protein, lif, Omega 3, Omega 6 yağ asitlerini barındırırken kalsiyum, demir, çinko, magnezyum, fosfor, bakır, selenyum, manganez minerallerini ve A, B1, B2, B6, C vitaminlerini bulundurmasından dolayı insan yaşamındaki önemi büyüktür. Peki bu kadar çok faydası olan meyvenin kabuğunun hiç faydası olmaz mı?

Ceviz kabuğu suyu Sivilcelerin ve cil lekelerinin geçmesini sağlar mı

Ceviz ve kabuğu da çok eski zamanlardan bugünlere kadar çeşitli hastalıklarında tedavileri için ilaç yapımında kullanılmıştır. Ceviz kabuğu hem bazı hastalıkların tedavisinde ilaç gibi kullanılırken saç, tırnak ve cilt bakımı için tam bir kozmetik üründür.

Ceviz Kabuğu suyu saç tırnak ve cilt bakımı için faydalımı

Cevizin kuru dış kabuğunun çay demler gibi demlenip içilmesi soğuk algınlığına ve öksürüğe iyi gelir. Bağırsaklarda oluşan kurt ve solucanların tedavisi için de aynı karışım (kuru veya taze ceviz kabuğu) günde iki fincan içilerek tedavi edilebilir. Şeker hastalığı, vücutta D vitamini eksikliğinden oluşan raşitizm hastalığı için de 10-15 adet ceviz kabuğunun su ile kaynatıp içilmesi faydalıdır.

Ceviz Kabuğu Suyu Bağısaklarda oluşan kurt ve solucanları düşürür

Taze (Yeşil) ceviz kabuğu suyu çıkarılarak sivilceli cilt üzerine sürülmesi sivilcelerin ve cilt lekelerinin geçmesine yardımcı olur. Ceviz kabuklarını ( Kuru veya yaş ) kaynayan suyun içerisine atıp 10 dakika kaynattıktan sonra saçlarımızı yıkadığımızda saç dökülmeleri duracaktır. Saçlarımız eski parlaklığına kavuşacak ve yıpranmış saçlarımız kuvvetlenecektir.

Ceviz Kabuğu kürü saçlar için oldukça faydalıdır

Saçlarımız kepeklerden arınmış olacaktır. Saçlarımızı bu şekilde hazırladığımız su ile her gün yıkamaya devam edersek varsa saçlardaki beyazlarda azalma görebiliriz. Cevizin yeşil kabuğunun suyu ile yapacağımız kürde saçlar için oldukça faydalıdır.

Ceviz Kabuğu suyu şeker hastalığına iyimi gelir

Saça koyu kahverengi bir renk verirken saçların parlaklığını artırır. Ceviz kabuğu suyunu ayak ve el tırnak bakımlarında da kullanabiliriz. İncelen, kırılan tırnaklara ceviz kabuğu suyu sürülmesi, tırnakların güçlenmesini ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Ceviz kabuğu suyu saçların beyazlamasını azaltırmı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Besinler kilo verdirir Bikini Giydirir

kırmızı pancar kilo verdirir mi nohut ve bezelye kilo verdiriyor mu kaju fıstığı kilo vermeye yardımcı olur mu chia tohumu...

Kapat