Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Cennet Aşı Kemik Erimesine İyimi Geliyor

01.07.2016
1.199
Cennet Aşı Kemik Erimesine İyimi Geliyor

cennet aşı nasıl bir bitkidir cennet aşı hangi hastalıklara iyi gelir cennet aşı histeriye iyi gelir mi cennet aşı kurt düşürür mü cennet aşı cennet otumu dur…

Maydanozgiller familyasından olup Anayurdu Asya, özellikle de İran ve Afganistan’dır. Türkiye’de de Hatay, Adana, İçel illerinde yetişir. 1.5-2 metre boylarında, kalın köklü, maydanozu andıran iri paçalı yapraklı, temmuz ayında dal uçlarında şemsiyemsi sarı çiçekler açan, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Halk arasında yörelere göre Haltit, Hiltit, Şeytan pisliği, Şeytantersi, Şeytan otu, Cennet aşı, cennet otu, Kudret otu, kasnı ağacı, Asafoetida gibi isimlerle de bilinir.

Cennet Aşı histeriye iyi gelir mi

Ayurveda tıbbının önde gelen bitkilerindendir.10-12. Yüz yılda Baharat olarak kullanıldığı bilinmektedir. Dördüncü yılını tamamlayan bitkiler kökünden kesilir, sızan sıvının kuruyup katılaşması beklenir. Sarımsak ve soğanı çağrıştıran, güçlü, kötü bir kokusu vardır.

Cennet Aşı spazm çözücümüdür

Bu kokusu nedeniyle Özbekistan, Türkistan, Azerbaycan, İran, Irak gibi ülkelerde Cinleri kovduğu düşünülerek sara ve histeri gibi ruhsal hastalıklarda cin kovucu olarak kullanılmıştır. Yemekte kullanıldığında bu kötü koku kaybolur.

Cennet Aşı huzursuzluk ve korkuyu giderir mi

Uçucu yağ, reçine, zamk ve organik asitler içerir. Şeytantersi yağındaysa bolca kükürt ve yanı sıra terpenler, asetik asit bulunur. Şeytantersi köklerinden elde edilen Zamktan çay, tentür, eter yağı ve natürel ilaç yapımında kullanılır.

Cennet Aşı yüksek tansiyona iyi gelir mi

FAYDALARI: Sindirim kolaylaştırıcı, gaz balgam söktürücü, şişkinlik giderici, spazm çözücü, kurt düşürücü, güçlendirici, parazit yok edici, yatıştırıcı (özellikle histeride) etkileri vardır. Bronşite, astıma, yüksek tansiyona karşı iyi gelir. Bunun için 0.5-1 gramlık dozlarda günde iki ya da üç kez alınır.

Cennet Aşı kurt düşürürmü

Bitkinin balgam söktürücü, spazm çözücü etkilerini modern tıp da kabul etmektedir. Histeri, nevastani, iç huzursuzluk, korku, sindirim bozukluğu, ülser (iyileşmeyen yaralar), pis kokulu yaralar, dolama, şişkinlik, kemik erimesi ve kemik ağrılarına karşı kullanılır.

Cennet Aşı karın ağrısna iyimi gelir

Şeytantersi her türlü pis kokulu ter, idrar, yellenme ve nefes kokusuna karşı kullanılır. Şeytantersi, ezilerek yavaş yavaş sıcak su ile içilirse ses kısıklığını giderir; sesi safileştirir. İki buçuk gram Şeytantersi, yumurta ile içilirse müzmin öksürüğü keser. Kuru incirle yenirse sarılığa karşı şifa verir. Bağırsak kolitlerine karşı iyi gelir. Eritilir, çıban üzerine konursa faydası görülür.

Cennet Aşı spazm çözücümüdür

Balgamı, vücudu fesada götüren rutubeti, bağırsaktaki gazları, mide üşütmesine, idrar zorluğunu, iç veremini, sinir zafiyetini giderir. Sarı benizli olan içmeye devam ederse yüzündeki sarılık gider, yerine kan gelir. Bağırsak kurtlarını döker, basuru şifaya kavuşturur. Sara hastalığına karşı da iyi gelir. Kullanılışı; Şeytantersi, ikişer buçuk gram alınarak sıcak su içinde eritilir ve içilir.

Cennet Aşı huzursuzluk ve korkuyu giderir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Çin Küskütü İktidarsızlığa İyi Gelir Libidoyu Yükseltir

çin küskütü nelere iyi geliyor çin küskütü sperm sayısını artırıyor mu çin küskütü kısırlığı tedavi eder mi çin küskütü cinsel...

Kapat