Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Canlı Ve Güzel bir Cilt için Avokado

04.02.2016
1.231
Canlı Ve Güzel bir Cilt için Avokado

avokado cilde iyi geliyor mu avokado maskesi nasıl yapılır avokado tansiyonu düzenler mi avokado cildi yeniliyor mu cilde iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler…

Avokado yağı ve suyu hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için kozmetik alanında cilt kremi, losyon ve güneş yağlarında kullanılır. Cildi korur ve besler. Özellikle kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derilerin yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur.

 

avokado maskesi cildi yumuşatır mı

Kalp ve damar sağlığı açısından yararlıdır. Avokado’yu salata olarak yemek istediğinizde meyve uzunlamasına ortadan kesilir, iri çekirdeği çıkartılır. Ezilir ve kırmızı biber, tuz, karabiber, limon ilave edilip karıştırılır. Veya üzerine sarımsaklı yoğurtla da yenilebilir. Birkaç kaşık bal ve dövülmüş ceviz, fındık, badem ile de bedeni güçlendirici olarak kullanılabilir. Canlı ve güzel bir cilt için doğru beslenme şart. Yanlış beslenme ilk etkilerini ciltte gösterir.

Avokado Cilt Hücrelerini Yeniliyor mu

Ciltte solgunluk, kuruluk ya da lekelerle kendini belli eder. Cilt çabuk yaşlanır. uzun yıllar sağlıklı bir cilde sahip olmanın doğal yolları, Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Avokado Cilt Kuruluğuna iyi Gelirmi

Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından yararlıdır. Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur. Kalp ve damar sağlığı açısından yararlıdır. Cilt kuruluğu için birebirdir. Cildin canlılık kazanmasını sağlar.

Avokado enerji Değeri yüksek bir meyve mi

Deriyi kurumaktan korur ve özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış deriyi iyileştirir, güçlendirir. Son zamanların güzellik ve sağlıkta faydalarıyla öne çıkan Avokado meyvesi A, D, E ,C vitaminleri, yağında oleik ve lioleik asit gibi doymamış yağ asitleri ve protein içerir. Cildimizin en önemli dostu olarak bilinir. Yaprak ve meyveleri tansiyon düşürücüdür. Yaprakları kabız yapıcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve kolesterol düşürücüdür.

Avokado yağı nelere iyi gelir

Kalp ve damar hastalıkları için en doğal meyvedir. Avokado, metabolizmanın karbonhidrat, protein ve yağ oranlarını düzenleyici olarak görev yapar. İçeriğinde doğal olarak bulunan E vitamini, kırışık giderici ve güneşin yıpratıcı etkilerine karşı etkilidir. Cildin su ihtiyacını karşılar. Bel bölgesinin yağlarını eritmekte çok başarılıdır. Potasyum, magnezyum, folat, E, B6 ve K vitamini zenginidir. Kolesterolü düşürür. Günde yarım avokado öneriliyor.

 

Avokado Hücreleri koruru mu

Avokado yağı: Deriyi kurumaktan korur. Kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirici etkisi vardır. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. İçeriğinde bulunan E Vitamini sayesinde, cildi yaşlanmaya karşı güneş ışınlarından, dumandan korur. Avokado aynı zamanda cilt için iyi bir nemlendiricidir.

Avokadao cildi Güzelleştiriyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Stevia Bitkisi Şeker Otu Nelere İyi Gelir

 stevia bitkisi nedir nerede yetişir stevia nelere iyi gelir şeker otu nedir nelere iyi gelir diyabet hastalarına stevia iyimi geliyor...

Kapat