Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Çam Çırası Suyu Nelere İyi Gelir,Nasıl Yapılır

06.04.2016
46.582
Çam Çırası Suyu Nelere İyi Gelir,Nasıl Yapılır

çıra suyu nedir nelere iyi gelir,çam çırası suyu şeker iyi gelir mi,obezler çıra suyu kullanmalı mı,çıra suyu kilo verdirir mi,çam çırasının suyu nasıl yapılır…

Çam ağacı kışında yapraklarını dökmeyen havası verem hastalarına bile şifa olan bir ağaçtır. Çam ağaçları doğanın akciğeri vazifesini görürler. Kozalağı, palamudu, tomurcuğu, çırası ve filizleri kullanılarak birçok şifalarından yararlanılır. Çam çırasından elde edilen suyun kan şekerini ciddi anlamda düzenlediği uzmanlar tarafından kanıtlandı. Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneylerle şaşırtıcı sonuçlara ulaşan uzmanlar, sağlığa hiçbir şekilde zararı bulunmayan çıra suyunun düzenli olarak tüketilmesinin çıra suyunun faydalarının gözlenmesi açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Öncelikle kan şekerinde ciddi düzenlemeler yaparak diyabetin, obezitenin ve obezitenin neden olduğu pek çok hastalığı kökünden çözüyor.

Çam çırası Obeziteye İyi geliyor mu

Bu bitkinin konsantresi, çayı veya yağı bulunmamaktadır. Kolay kullanım için hemen açıp içilebilecek bir formda şişelenmiş ve belli başlı aktarlarda satışa sunulmuştur. Yıllarca diyabet ile uğraştınız, obezite yüzünden hayatınızın kalitesi düştü veya başınız kan şekeriniz ile bela daysa mutlaka çıra suyunu deneyin. Çıra suyunun faydaları sayılamayacak kadar çoktur ve bu sebeple düzenli olarak kullanılmalıdır.

Çam Sakızı Dişlerimizin Doğal doğal koruycusudur

Önce çam ağacını faydalarına bir bakalım; Çam Ağacının Faydaları: Çam sakızı mikrop öldürücü etkisiyle solunum ve idrar yollarındaki mikrobik hastalıklarında antiseptik olarak kullanılır. Çam yaprağı esansının dahili olarak, sakinleştirici, balgam söktürücü ve idrar yollarını temizleyici etkisi vardır. Romatizma ağrıları için merhem olarak sürülür.

Çam Çırası suyu kilo verdiriyor mu

Çam tomurcuğu suyla kaynatıldığı zaman, öksürükte göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü olarak da faydalı olur. Çam terementi esansı (çam sakızı veya odunundan elde edilen uçucu bir yağdır) çam sakızının kullanıldığı gibi kullanılır.1-2 gr.’lık hap şeklinde kullanılır.

çam çırası suyu nasıl yapılır

UYARI: Böbrek rahatsızlığı olanlar kullanmamalıdır.

Çam Çırası Nerede ve Nasıl Kullanılır? Çam ağacında elde edilen çam çırasının suyu da birçok derde devadır. Halk arasında bazı şeker hastaları tarafından kullanılan Çam çırası suyunun yararları bilimsel TÜBİTAK projesiyle kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalar Çam çırası suyunun, kan şekerinin düzenlenmesinde faydalı olduğunu ortaya koydu.

Çam çırası Suyu Şeker Hastalarına iyi gelir mi

Proje kapsamında farklı diyabet hastalarının kan şekerini düzenlemek için ilaç kullanmak yerine Çam çırası suyu kullandıklarını ve bilimsel çalışmayla da bunun gerçekten işe yaradığı kanıtlandı. Çam çırası suyunun diyabet hastası olan deney hayvanlarında insülinle aynı etkiyi yaptığı, araştırmada bu suyu kullanan kişilerin diğer şeker hastalarında görülen doku yağlanmasına daha az rastlandığı görüldü. Çam çırası suyu buhar distilasyon yöntemiyle elde ediliyor.

çam çırası suyu neler içerir

Fransız çam çıra suyu dünyada da şifa için kullanılıyor. Evde bu yöntemle çıra suyu elde etmek mümkün olmadığından piyasada satılan güvenilir markalarda temin edebilirsiniz. Ancak kendi yöntemleriyle suyu elde etmek için çamın akan kısmını suda kaynatıp içenler de bulunuyor. Bu su çam ağacının çıraya dönüştürülmesinden sonra bir miktar kimyasal işlem ve soğuk sıkım işlemleri kullanılarak çıkarılmaktadır.

çam çırası suyu nasıl yapılır

Uzmanların yaptıkları araştırmalar ve ilk şişeleme işlemlerinden sonra aktarlar ve bu tarz kuruluşlar bu çıra suyunun üretilip şişelenmesinde pay sahibi olabilmek için birbirleriyle yarışmışlardır. Üretilmesi zor ve zahmetli olduğu için fiyat olarak biraz pahalı olan çıra suyunun faydaları fiyatını göz ardı edebileceğiniz kadar fazladır.

Çam Çırası Bardaklar sağlığa faydalımı

Konu Aramaları:

cira suyu,çıra suyunun faydaları,ciranin faydalari,çıralı suyun faydaları,cira suyu nasil yapilir,çıra suyu nasıl hazırlanır,çıra suyu evde nasıl yapılır,cira cayi nasil yapilir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
İyi Elma Sirkesi Nasıl Yapılır Nelere Şifa Olur

elma sirkesi cilt lekelerini giderir mi elma sirkesi kolesterole iyi gelir mi elma sirkesi karaciğere faydalı mı elma sirkesi eklem...

Kapat