Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

C Vitamini Deposu Bu Meyve İltihabı Önlüyor

02.07.2016
938
C Vitamini Deposu Bu Meyve İltihabı Önlüyor

mandalina nelere iyi gelir mandalina saçı uzatır mı mandalina kolesterolü dengeler mi mandalina iltihabı önler mi mandalina kanserden korur mu şifalı meyveler…

Sonbahar ve kış aylarının sevilen meyvesi mandalina, C vitamini deposu olmakla birlikte birçok hastalığa da şifa oluyor. Uzmanlar mandalinanın bağışıklığı güçlendirdiğini ve günlük beslenme planımızda mutlaka olması gerektiğini vurguluyor. Birçok ciddi rahatsızlığa da iyi gelen bu mucize meyvenin faydalarını uzmanlar şöyle sıralıyor:

Mandalina Cilt sorunlarına iyi gelir mi

FAYDALARI: 1-İltihapları önler, Beden sağlığı için gerekli doğal vitaminleri içerir. C vitamini zengini mandalina antioksidan etkisiyle iltihapları da önler.

2-Küçük kesiklere merhem. Küçük kazalarda oluşan minik kesiklerin iyileşmesi süresini hızlandırır.

3-Demir ihtiva eder. Yiyeceklerdeki demiri emerek vücuda faydalı hale getirir.

4-Kolesterole kalkan. Mandalina bağırsakta kolesterol emilimini sınırlandıran pektin ve hemde selüloz gibi liflerden oluşur. Kolesterolü dengede tutar.

Mandalina İltihapları önler

5-Uykusuzluğa son. Akşam yemeklerinden sonra yenen mandalina sinirleri gevşetir, rahat uyumanızı sağlar.

6-Kronik hastalıkları önler. Birçok meyvede olduğu gibi mandalina da vücudun kalp-damar hastalıklarına karşı direncini artırır. Kansere karşı korur.

Mandalina Kansere karşı korurmu

7-Cilt sorunlarını ortadan kaldırır. A vitamini kaynağı mandalina sivilce gibi cilt hastalıklarına ilaç gibi gelir. Yaşlanmanın belirtileri, ortadan kaldıran bu meyve kal ojen yapımını artırarak pürüzsüz bir cildi sahip olmanızı sağlar.

8-Saçları uzatır Mandalina saçların hızlı uzamasında etkilidir. Ayrıca saç beyazlaşmasını da yavaşlatır.

Mandalina Kronik hastalıkları önlermi

MANDALİNA REÇELİ TARİFİ: 1 kg mandalina-1.5 kg toz şeker-3 bardak su-2 yemek kaşığı limon suyu 1-Küçük boydaki mandalinaların kabuklarını hafifçe kazıyın. 2-Sonra büyük bir tencereye koyun.

3-Üzerine soğuk su ekleyin ve 2 gün bekletin. 4-2 gün sonra suyu dökün ve tencereye yeniden su doldurup ocağa koyun. 5-Mandalinalar yumuşayıncaya kadar haşlayın ve kaynar suyu döküp tencereye tekrar soğuk su ekleyin ve 5 saat kenarda bekletin.

Mandalina Kronik hastalıkları önlermi

6-Bekledikten sonra mandalinaları enine keserek çekirdeklerini ayıklayın. 7-Bir yandan tencereye suyu ve şekeri orta ateşte pişirin. 8-Şerbeti 10 dakika kaynatıp şurup kıvamına getirin ve içine mandalinaları atın. 9-Şerbet koyulaşınca içine limon suyunu ekleyin ve 5 dakika daha kaynatın.

Mandalina Uykusuzluğa iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Eftimon İktidarsızlığa İyi Gelir Libidoyu Yükseltir

eftimon nedir nasıl bir ottur eftimon nelere iyi gelir eftimon cinsel gücü artırır mı eftimon sperm kalitesini yükseltir mi eftimon...

Kapat