Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Yiyecekler Sigarayı Bıraktırıyor

16.01.2016
1.058
Bu Yiyecekler Sigarayı Bıraktırıyor

 hangi yiyecekler vücuttan nikotini atıyor tahıllar sigarayı bıraktırmaya yardımcı olur mu sebzeler sigara bıraktırıyor mu hangi meyveler sigara bıraktırır…

Eğer sigarayı bırakmaya niyetliyseniz Vücudu nikotinden ve toksinlerden arındıran, bronşları temizleyen, stresi azaltan ve yatıştırıcı etki gösteren ve her mutfakta bulunan bu besinleri bol, bol tüketmelisiniz.

İŞTE SİGARAYI BIRAKTIRAN YİYECEKLER: Portakal, mandalina ve greyfurt: Antioksidan etki gösteriyor, C vitaminiyle vücudunuzun sigaraya olan ihtiyacını azaltıyor. Bulgur, yulaf, mercimek gibi tam tahıllar: E vitamini sayesinde akciğerlerinizi destekliyor, kandaki nikotin oranını azaltıyor. Süt, süt ürünleri ve probiyotik yoğurtlar: Stres azaltmada etkili oluyor.

sigarayı Hangi Yiyecekler

Domates: İçerdiği likopen ile antioksidan etki yaratıyor. Muz: Potasyum ve B vitaminiyle bağımlılığı azaltmaya destek oluyor. Yulaf ezmesi ve yabani yulaf: Suda bekletilmiş yulaf, nikotin bağımlılığını azaltıyor. Elma: Düzenli tüketildiğinde akciğer fonksiyonlarını artırarak, vücudun nikotinden daha hızlı temizlenmesini sağlıyor.

portakal-mandalina-greyfurt

Lobelya: Nikotin etkisini azaltan bir aktif sentezleme maddesi olarak lobelin içeriyor Meyan: Balgam söktürücü ve yatıştırıcı etki gösteriyor. Acı biber: Dumanda bulunan kimyasal maddelerin zararlarına karşı solunum sistemini duyarsızlaştırıyor.

Bulgur Yulaf Vücudu Nikotinden Temizliyor mu

Sarı kantaron: Çay halinde tüketildiğinde sağlam bir stresle baş etme aracı olarak görülüyor. Ginseng: Vücudun strese tepki olarak ürettiği kortizol hormonu seviyesini yeniden düzenliyor Kereviz, kabak, patlıcan, fasulye, salatalık, brokoli: Sigaranın tadını etkileyerek hoşunuza gitmemesini sağlıyor.

kabak patlıcan kereviz sigarayı bırakmaya yardımcı olur mu

Nane: İçerdiği mentol ile nikotin ihtiyacını bastırıyor. Tere: Bronşları temizleyerek, solunum ve dolaşım sistemlerini destekliyor. Pancar: Stresi sigaradan çok daha büyük oranda azaltıyor. Ananas: Vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

sigarayi-birakma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Stresten Lavantayla Arının

 lavanta nedir nelere iyi gelir lavanta saç dökülmesini önler mi lavanta strese iyi gelir mi lavanta vücudu dinlendirir mi şifalı...

Kapat