Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Yiyecekler Cildi güzelleştiriyor

16.09.2015
1.237
Bu Yiyecekler Cildi güzelleştiriyor

papaya cildi güzelleştirir mi kabak çekirdeği cilde faydalı mı pancar cildi nemlendirir mi lahana kırışıklıkları önlüyor mu çörek otu nelere faydalı şifalı bitkiler…

Bu Yiyecekler Cildi güzelleştiriyor İşte cildi canlandıracak, sivilcelerinizi azaltmaya ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olacak yiyecekler.

Birçok güzellik kreminde bulunan papayanın cilde faydası varmı

PAPAYA Birçok güzellik kreminde bulunan papayanın cilde çok faydası var. Ama papaya yenildiğinde de içindeki C vitamini, A vitamini cildi besliyor. Ayrıca papayadaki enzimler ciltte enflamasyon yani iltihap nedeniyle oluşan kırmızılığı da gideriyor. Badem sütü ve papaya ile hazırladığınız karışımı tüketebilirsiniz.

Hindistan cevizi kefirinin cilde Faydası nedir

HİNDİSTAN CEVİZİ KEFİRİ Bağırsak florasını düzenleyen meşhur Türk içeceği kefir bu kez Hindistan cevizinde. Faydalı bakterilerle fermente edilmiş Hindistan cevizi kefiri cilde Hindistan cevizinin kendisinden çok daha faydalı. İçinde 15 milyon ünite Probiyotik olan Hindistan cevizi kefirindeki Probiyotik sayısı yoğurttakinden daha fazla. ÖNERİ Sabah aç karnına Hindistan cevizi kefiri tüketin böylece tüm gün probiyotikler bağırsak floranızda yaşayacak.

Papaya içindeki c vitamini, A vitamini cildi besliyor

ÇÖREK OTU Şimdi sıra bizim poğaçalarımızın süsü, Türk annelerinin en sevdiği şeylerden birinde: Çörek otu. Diyelim ki akşamdan kalmasınız ve çok Alkol aldınız. O zaman cildinizdeki yorgunluğu almak için çörek otu birebir. İçinde oleik asit, amino asit, potasyum, lif ve yağlar bulunan çörek otu cildin ihtiyacı olan birçok şeyi sağlıyor. TARİF Çörek otunu illa ki sadece poğaça ve kurabiyelerde kullanmak zorunda değilsiniz. Yeşil salatalarınıza da ekleyerek tüketebilirsiniz.

Pancarlar Donuk Ciltleri lenf Bezlerini Harekete Geçiriyor ve Hücrelerden Toksinleri Temizliyor

PANCAR Pancarlar donuk ciltleri lenf bezlerini harekete geçiriyor ve hücrelerden toksinleri temizliyor. Ayrıca pancarın hücrelere oksijen taşıma yeteneği de yüzde 400 ve bu nedenle de cildi parlatıyor. LİMON Limon suyu yağlı ciltleri kötü gösteren, yağda çözünen toksinleri vücuttan atıyor ve parlaklık kazandırıyor. Ayrıca limon kalbe de faydası bulunan flavanoidler içeriyor ve aynı zamanda ağız içindeki bakterileri de öldürüyor. ÖNERİ Her sabah sıcak suyun içine biraz limon sıkın ve için bu sizin bağırsaklarınıza da iyi gelecek. Özellikle de kabızlık sorunu çekenler için.

Kırmızı lahanada yaban mersininde de bulunan antosiyaninler bulunuyor

KIRMIZI LAHANA Kırmızı lahanada yaban mersininde de bulunan antosiyaninler bulunuyor. Kırışıklıkları önleyen bu maddeler kırmızı lahana da bulunuyor. Ayrıca iyi bir de C vitamini kaynağı. KABAK ÇEKİRDEĞİ Eğer kabak çekirdeğini çok az tüketiyorsanız cildiniz çok şey kaçırıyor demektir. Çünkü içinde çinko, cildin en sevdiği vitamin olan E vitamini, omega 3 yağları ve sülfür bulunuyor. Bu bileşenler ise cilde nasıl faydalı derseniz hem nemlendiriyor hem canlandırıyor. Ayrıca cildi tamir etme özelliğine de sahip.

Hem Nemlendiriyor Hem Canlandırıyor

DOMATES SUYU Domates suyunu sadece uçakta içenlerden misiniz? Eğer öyleyse evde de tüketmeyi denemelisiniz. Güneşin zararlı ışınları UVA ve UVB’nin etkilerine karşı koruyan likopen domatesin kendisinde ve suyunda bulunuyor. Domates de ayrıca cildi canlandıran besinlerden.

Likopen Domatesin Kendisinde ve Suyunda Bulunuyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabet ve Kalp Hastaları Sapını Saymadan Kabuğunu Soymadan Tüketin

armut diyabete iyimi geliyor armut damar hasarını önler mi diş eti kanamalarına önleyen meyveler kanın pıhtılaşmasını önleyen meyveler şifalı bitkiler...

Kapat