Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Şifalı Otlar Hangi Hastalıklara İyi Gelir

01.02.2016
2.577
Bu Şifalı Otlar Hangi Hastalıklara İyi Gelir

 şifalı bitki nedir nasıl kullanılır bitkiler hangi hastalıklara şifa olur aspur nedir boldo nedir yılan otu neye iyi gelir kapari turşusu neye iyi gelir…

1-ARDIÇ TOHUMU; kurutularak yenilebileceği gibi toz haline getirilerek suya karıştırılıp kullanılabilir. Kuvvetli bir idrar söktürücü olan ardıç, böbrekleri ve idrar yollarını temizler. Terletici özelliği nedeniyle vücutta biriken fazla suyun atılmasını sağlar. Bu özelliği sebebiyle kilo vermede ve zayıflamada etkilidir.

imageArdıç Tohumu Zayıflatıyor mu

2-GIVIŞKAN OTU; Flavon,saponinler ve glikozid içerir. Bitki bütün olarak kurutulduktan sonra sıcak suda demlenmek suretiyle çayı kullanılır. İdrar söktürür ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelir. Taze yapraklarından salata ve börek yapılarak tüketilir.

gıvışkan otu Otu idrar söktürür mü

3-KAPARİ; Meyveleri ve yaprakları kullanılır. Ciğer ve dalak hastalıkları ile ülsere karşı faydalıdır. Vücuda kuvvet verir ve cinsel gücü arttırır. İştahı açar, kanı temizler, kanserli hücrelerin gelişimini önler.

Kapari Ciğer ve Dalak Hastalıklarına iyi gelir mi

4-ZAHTER; Kara kekik ya da dağ kekiği olarak da bilinen zahter çay ya da kahve olarak tüketilebilir. Baharat olarak da kullanılan zahter, kalp çarpıntısını giderir ve sinirleri kuvvetlendirir. İdrar söktürür. Hamilelere ve guatr rahatsızlığı olanlara önerilmez.

Zahter Kalp Çarpıntısını Önler mi

5-ÖKSE OTU: Asırlar önce ökse otu her hastalığı iyi edebilecek bir bitki olarak tanınır törenlerle hasat edilerek kesilirdi. Sinir sistemine iyi gelen ökse otu sara hastaları için tavsiye edilir. Damar kireçlenmelerini önler. Hazmı kolaylaştırır. Fazla kullanıldığında bilinci uyuşturur adaleleri zayıflatır.

Ökseotu Sinir sistemine İyimi Geliyor

6-YILAN OTU; Ülkemizde çok yetişen yılan otu kökü yardımcı tedavide kullanılıyor. Yılan otu kökü ateşi düşürüyor, ekşime ve spazm gibi mide hastalıklarını gideriyor. Sakinleştirici etkiye sahip olup, kansızlıkta oldukça faydalıdır.

Yılan otu Mide Hastalıklarında Kullanılır mı

7-ALTIN KÖKÜ(İPEKA); Alkoloidler, nişasta ve şeker içeren ipeka, az kullanıldığında bronşite iyi gelir. Mide iç yüzeyine etki ederek balgam söktürür. Fazla miktarda kullanılırsa mide bulantısı ve kusmaya neden olabildiği için zehirlenmelere sebep olabilir.

Altın Otu Broşite İyi Gelir mi

 

8-ASPUR; Yalancı safran olarak da bilinen aspur bitkisi kabızlığa karşı etkili olup, kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Prostat ve göğüs kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Aspir bitkisi Kolesteröle iyi gelir mi

9-BOLDO; Güney Amerika’da yetişen bir bitki olup, kramp çözücü, Gastrit ve romatizma ağrılarını azaltıcı, mide ve bağırsak şikayetlerini giderici, karaciğer ve safra salgısını düzenleyici etkileri saptanmıştır. Yaprakları baharat ve çay olarak kullanılır.

Boldo bitkisi Karaciğer ve Safraya iyi Geliyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Taze Soğanın Faydaları

yeşil soğan kan şekerini düşürür mü yeşil soğan kalp hastalığı riskini azaltır mı yeşil soğan cilde iyi gelir mi yeşil...

Kapat