Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Şifalı Çay Karaciğeri Temizliyor

22.07.2015
2.451
Bu Şifalı Çay Karaciğeri Temizliyor

enginarın faydası nedir karaciğere iyi gelen bitkiler deve dikeni nasıl kullanılır karahindiba karaciğere iyimi geliyor karaciğeri temizleyen bitkiler şifalı otlar…

Bu Şifalı Çay Karaciğeri Temizliyor: Karaciğerin ana görevi kan yoluyla alınmış besin maddelerini işlemektir. Karaciğerin yapısı süngere benzemektedir. Vücutta var olan kanın yaklaşık olarak 1 kilogramı her zaman karaciğer tarafından emilmiş bir vaziyettedir. Buna rağmen karaciğer bulunduğu konumdan dolayı diğer organlara zarar vermemektedir. Yağ, protein ve şeker metabolizmasını düzenlemek için karaciğerin temiz olması gerekir. İşte Karaciğerin temiz olması için yapılması gerekenler:

Enginar Karaciğere İyimi Geliyor

Bir litre su, 2 parça kabuk tarçın, 5-6 adet tane karabiber, 4 adet elma kabuğu, 2 adet portakal kabuğu, 2 adet karanfil ve 3 çay kaşığı yeşil cay; Hazırlanışı; Tüm malzemeler 5 bardak suyun içinde bir tasım kaynatılır. Soğuması beklenir. Sonra süzülerek bir şişeye konur ve sabahtan akşama kadar istenilen sıklıkta içilir. Gün boyunca da bitirmeniz önerilir. On beş günde bir yapılmalıdır.

Karahindiba kökünün Çayı Nelere İyi Gelir

KARACİĞER DOSTU BİTKİLER Bugüne kadar yapılan çalışmalarda karaciğer dostu olarak bilinen birkaç bitki bulunduğuna işaret eden bilim insanları, deve dikeni, enginar, ekinezya, kekik, sarımsak, söğüt yaprağı, karahindiba, zencefil, kırmızıbiber, arnavutbiberi ve elma suyunun karaciğer dostu bitkiler olduğunu belirttiler.

Hepatite İyimi Geliyor

Son zamanlarda ilacı yapılmaya çalışılan deve dikeni. Deve dikeninin tohumundan tutun, tüm parçaları karaciğer hastaları için faydalıdır. Enginar, özellikle yaprakları.Yaprakları, karaciğerin safrasını ve kimyasını düzeltiyor. Ekinezya var. Bu bitki, bağışıklık sistemini uyaran, kamçılayan bir maddedir. Kekik, karaciğeri, safrayı geren damarları genişletiyor, bağırsakları rahatlatıyor, spazmları çözüyor, hazmı kolaylaştırıyor.

Soğan ve sarımsağın karaciğere  Faydası Nedir

Sarımsak, güçlü bir antioksidandır, kansere karşı koruyucudur. Karaciğeri destekleyici etkisi vardır. Sarımsak çok faydalı bitkilerden bir tanesidir. Söğüt yaprağı içerisinde aspirin benzeri maddeler var, enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Karahindiba, zencefil, kırmızıbiber, arnavutbiberi, elma suyu bunlar çok yararlı bitki ve meyveler olup, kararında kullanmak şartıyla bal da faydalıdır.

Erik,Elma ve Üzüm Gibi Meyve sularının Karaciğer Faydası Nedir

KARACİĞERİ TEMİZLEMEK MÜMKÜN Karaciğerin vücudu toksinlerden arındıran önemli bir organ olduğu bilinmektedir, karaciğer için faydalı olan bitkilerin karışımından elde edilen kürle karaciğerin temizlenmesi mümkündür. Hazırlanan kürün ayda 5 gün, 3 ay kullanılmasıyla karaciğer temizlenebilir. Bunun için hasta ileri derecede kanser, hepatit ve böbrek hastası olmamalıdır.

Karahindiba karaciğer Hastalıklarına İyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Görmediğiniz Tatmadığınız Şifalı Egzotik Meyveler

egzotik meyve nedir egzotik meyveler hangi hastalıklara iyi gelir tansiyona iyi gelen meyveler cildi yenileyen meyveler gac nedir neye iyi...

Kapat