Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Mucize Yağ İktidarsızlığa, Kısırlığa Çare Oluyor

15.07.2016
1.198
Bu Mucize Yağ İktidarsızlığa, Kısırlığa Çare Oluyor

keten tohumu yağı kansere türlerine karşı korur mu keten tohumu yağı iktidarsızlığa iyi gelir mi keten tohumu yağı kısırlığa çare olur mu sağlığa iyi gelen yağlar…

Yağlar üzerinde uzmanlaşmış bir biyokimyacı olan ve 6 kez Nobel Ödülü’nü alan Dr. Budwig, pek çok kanser hastasının bu hastalığı yenmesine yardımcı oldu. Beslenmede alınan linol-asit eksikliğinin oksidasyona sebep olduğunu ve bunun da kanserle birlikte diğer kronik hastalıklara yol açtığını söyleyen Dr Budwig’in diyeti; 1990’da Onkolog Dr. Dan C. Roehm tarafından yeniden ele alındı. Dr. Roehm, Keten Tohumu Yağı Diyeti’nin dünyada kanserle savaşta gelmiş geçmiş en iyi ve en başarılı diyet olduğuna dikkat çekti.

Keten tohumu yagı cilt üzerindeki yaşlılık lekelerine iyi gelir mi

Toronto Üniversitesi’nden Dr. L.Thompson’un keten tohumu yağı üzerindeki araştırmalarının sonuçları ise, asrın derdi diye nitelenen kanserle mücadelede yeni bir umut oldu. Keten tohumu yağının içeriğindeki “lignan” adlı maddenin, meme kanseri başta olmak üzere; prostat, rahim ve kalın bağırsak kanserinden koruduğu kanıtlandı.

keten tohumu yagı Depresyonu önlüyormu

Akciğer tümörlerine karşı da koruyucu olduğu düşünülen keten tohumu yağındaki östrojen hormonu benzeri bir madde olan “lignan”ların, diğer bitki tohumlarına oranla yüzde 75 daha fazla olduğunu belirten Dr. Thompson, keten tohumu yağının sadece kanserden korunmada değil, kanser tedavisinde de etkin rol oynayacağını ortaya koydu.

Keten tohumu yagı göğüs kanserine iyi gelir

Keten tohumu yağının yeni kanser hücrelerinin oluşumunu engellediğini tespit eden Dr. Thompson’un araştırmaları, bu yağın kolesterol seviyelerini de etkin bir şekilde düşürdüğünü gösterdi. Toronto Üniversitesi’nde göğüs kanserine yakalanan kadınlar üzerinde yapılan çalışmalar ise, kanserin ilerleme derecesine bakılmaksızın, keten tohumu yağıyla yapılan tedavilerin olumlu sonuç verdiğini gösterdi.

Keten tohumu yagi İktidarsızlıktan korur mu

Bu çalışmalardan yola çıkan ilaç firmaları; kanser başta olmak üzere, kronik hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların içeriğinde keten tohumu yağı kullanımı ile ilgili araştırmaları başlattı.Keten tohumu yağı, içeriğindeki folik asit, ya da diğer adıyla folasin bakımından da bir sağlık deposu diye yorumlanıyor. Suda çözülen ve B vitamini grubuna ait B 9 vitamini diye de bilinen folik asit, kansere karşı korumada etkili rol oynuyor. Folik asit ayrıca Alzheimer ve hamilelik dönemindeki fetüslerle ilgili deformasyonlara karşı direnci artırıyor.

keten tohumu yagi kronik hastalıklara iyi gelir

Depresyonu önlüyor: Beden sağlığını korumada etkin rol oynayan folik asit, ruh sağlığı bakımından da büyük fayda sağlıyor. Hücre büyümesi ve yenilenmesinde önemli işlevleri olan folik asit eksikliği, depresyon ve davranış bozuklukları gibi ruhsal sorunlara yol açabiliyor. İştahın azalması, kilo kaybı, baş ağrısı ve çarpıntı gibi sorunlar da folik asit eksikliğinden kaynaklanabiliyor.

brown flax seed and linseed oil, selective focus

Yaşlanmayı geciktiriyor: Keten tohumu yağı, yaşlanmayı geciktirici etkisiyle kozmetik üretiminde kullanılıyor. Düzenli kullanıldığında cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerinde gözle görülür bir iyileşme sağlayan bu yağ, kilo problemi ile savaşta etkin rol oynuyor. Metabolizmayı hızlandıran keten tohumu yağı, vücuttaki yağ yakımını kolaylaştırarak, zayıflamaya yardımcı oluyor.

Keten tohumu Yağı kolesterol seviyelerini düşürür

İktidarsızlıktan ve kısırlıktan koruyor: Keten tohumu yağındaki hormon dengeleyici “lignan”lar ve bitki östrojenleri, kadınların östrojen ve progesteron oranını dengelemeye yardımcı oluyor. Adet sorunları ile menopozla savaşta da yararlı olan bu yağın, rahim fonksiyonlarını arttırarak, kısırlık problemlerini ortadan kaldırdığı biliniyor. Erkeklerde prostatın en önemli belirtisi olarak kabul edilen idrar torbası şişmesini azaltan keten tohumu yağı, içeriğindeki EFA’lar ile sperm sağlığı açısından koruyucu özellik taşıyor. EFA’lar penise kan pompalanmasını hızlandırarak, iktidarsızlığı ortadan kaldırıyor.

Keten tohumu yağı Yaşlanmayı geciktiriyormu

KETEN TOHUMU YAĞI DİYE BEZİR YAĞI ALMAYIN! Sağlık açısından faydalarının yanı sıra, çok değerli bir besin olan keten tohumu yağı, keten bitkisinin tohumlarındaki endospermi ile yüzde 38-44 oranında sabit yağ içeriyor. Koyu altın sarısı renkteki bu sabit yağın 100 mili gramında sağlık için gerekli olan doymamış yağ asitlerinden yüzde 56.3 oranında linolenik asit, yani Omega-3, yüzde 14,5 oranında linoleik asit Omega- 6 ve yüzde 18,2 oranında da Omega-9 bulunuyor. Bu yağ asitlerinden Omega-3 ve Omega-6, vücutta sentezlenemediği için zorunlu olarak dışarıdan alınması gerekiyor.

Keten tohumu yagi İktidarsızlıktan korur mu

Ayrıca günlük 25 miligram olan F vitamini ihtiyacının karşılanmasını da sağlayan keten tohumu yağının içeriğinde bol miktarda A ve E vitamini de bulunuyor. Ancak, keten tohumu yağının tüm bu faydaları sağlayabilmesi için doğal yoldan ve dünyanın en ileri ekstraksiyon yöntemlerinden biri olarak kabul edilen “süper kritik karbondioksit (SC-CO2) ekstraksiyonu” yöntemiyle öğütülmüş keten tohumlarından ve ısıl işlem uygulanmadan üretilmesi gerekiyor. Yüksek basınç altında gerçekleşecek üretim aşamasında, solvent kullanılmadan tam saflıkta elde edilen keten tohumu yağı, Omega-3’ün (alinolenil asit-ALA) en zengin kaynaklarından biri olarak kabul ediliyor.

Keten yağı cilde Faydalımı

Bu yağın: Üretim aşamasında ısıl işlem uygulanırsa, sanayide kullanılan bezir yağına dönüşüyor. Vernik ve boya yapımında da kullanılan bezir yağı, insan sağlığı açısından tehlikeli. Keten tohumu yağı diye, bezir yağı kullanmamaya özen göstermek, hayati önem taşıyor!

Keten tohumu yagı göğüs kanserine iyi gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu kür Sertleşme ve İktidarsızlık Sorununu Çözer

iktidarsızlığa kereviz kürü iyi gelir mi kereviz sertleşme sorununa iyi gelir mi kereviz sperm sayısını artırır mı sağlıklı cinsel yaşam...

Kapat