Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Meyve Zayıflatır Göz Ve Cildi Korur

27.06.2016
1.441
Bu Meyve Zayıflatır Göz Ve Cildi Korur

malta eriği nelere iyi gelir yeni dünya diş eti çekilmesini önlüyor mu malta eriği bağırsaklara iyi gelir mi malta eriği kansere karşı koruyucu mu…

Etli, sulu ve iri çekirdekli bir meyve olan malta eriği, halk arasında “Yenidünya” ismiyle de biliniyor. A vitaminin yönünden zengin olan bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor.

Malta Eriği diş eti sağlığına Faydalımı

FAYDALARI: A vitamini kaynağı olan malta eriği, göz ile cilt sağlığında iyileştirici ve koruyucu etken olarak ön plana çıkar. Malta eriği çözünebilir lif kaynağı olan pektin açısından oldukça zengindir ve bu nedenle bağırsak fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.

Yenidünya bağırsak fonksiyonlarını düzenler mi

Posa içeriğinin yüksek olması aynı zamanda tok kalma süresini artırır, mide boşaltım hızını yavaşlatır ve açlık hissini azaltır. Bu nedenle hem zayıflamak hem de formda kalmak isteyenlerin ara öğünlerde 3-4 adet tüketmesi uygundur. Vücutta kalp ve damar hastalıklarına yatkınlığı artıran kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

Malta Eriği hücre hasarını önlüyor mu

İçeriğindeki yüksek C vitamini sayesinde diş eti sağlığında etkilidir. Yine aynı şekilde potasyum ve fosfor oranı sayesinde vücutta mineral ihtiyacını karşılayan iyi bir kaynaktır. Flavoniod yani anti kanserojen içeriği yüksek olduğundan kansere karşı koruyucu etki gösterir.

Malta Eriği kolesterolün düşmesine yardımcı olur mu

Günlük tüketimi çevredeki çok sayıda kanserojen etkiye ve vücutta oluşan serbest radikallere karşı savaşır. Böylece hücre hasarını önleyerek, doku onarımına katkıda bulunur.

Malta Eriği kansere karşı koruyucu mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kabakulak Otu Nedir Nelere İyi Gelir

kabakulak otu mikropları öldürür mü kabakulak otu doğumu kolaylaştırır mı kabakulak otu cilde faydalı mı kabakulak otu romatizmaya iyi gelir...

Kapat