Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Kahkaha Kabızlığı Giderir Hazmı Kolaylaştırır

18.08.2015
1.320
Bu Kahkaha Kabızlığı Giderir Hazmı Kolaylaştırır

kahkaha çiçeği nedir nelere iyi gelir hazmı kolaylaştıran çiçekler adet düzenleyen bitkiler cinselliğe iyi gelen otlar afrodizyak meyveler şifalı otlar kahkaha çiçeği…

Bu Kahkaha Kabızlığı Giderir Hazmı Kolaylaştırır Sarmaşığıgiller familyasından, her zaman yeşil kalan çalıdır. 250 den fazla türü bulunan kahkaha çiçekleri genelde Akdeniz kıyılarında olmak üzere, yurdumuzda doğal olarak yetişmektedir. Çabuk büyüyen bu bitkiler yaklaşık 1 m. ye kadar boylanırlar. Bir kaç santim olan çiçekleri çok büyük olmamalarına rağmen ilkbahar sonundan sonbahar başına kadar uzun süre açık kaldıklarından değerlidirler. Çiçeklerinin uçları mavi çizgili beyazdır.

kahkaha cicegi Nelere iyi Gelir

Halk arasında Gündüzsefası, Sahil kahkahası, Çit sarmaşığı, Convolvulus persicum, Liseron, Bindweed olarak da bilinir. Yeşil renkli kalp biçimli yapraklan; yaz ortalarından sonbaharın başlarına kadar boru biçiminde mavi, mor ve bazen kırmızı renkte açan iri ve gösterişli çiçekleri vardır.

Kahkaha çiçeği Hazmı Kolaylaştırırmı

Bu çiçekler sabahleyin günün ağarmasıyla birlikte açar ve kuşluk zamanı (öğleden bir-iki saat kadar önce) kapanır. Ancak, günümüzde daha uzun zaman çiçekli kalan ve özellikle bulutlu günlerde çiçeklerini hiç kapatmayan kahkahaçiçeği türleri de kültür olarak elde edilmiş süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir.

Kahkaha çiçeği İyi bir süs bitkisimi

FAYDALARI: Kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır.

Kahkaha Kabızlığı Önlüyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yandak Böbrek ve Mesane İltihaplarını Önlüyor

yandak nedir nelere iyi gelir egzamaya iyi gelen bitkiler cilt hastalıklarına ne iyi gelir taş ve kum döken bitkiler ağrı...

Kapat