Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Bitkiler Sigara Bıraktırıyor

30.01.2015
2.122
Bu Bitkiler Sigara Bıraktırıyor

Uygulanan ilaç tedavisinin başarısı büyük ölçüde kişinin sigarayı bırakma kararlılığına ve ortaya çıkabilecek sorunlara direncine bağlı. Bu nedenle yardımcı uygulamalar ile kişinin direncinin desteklenmesi kalıcı sonuç alınabilmesi bakımından son derece önemli.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde sigarayı bırakmayı ve bırakmak isteyenlerin için bitki çaylarından alınacak desteğin yararlı olabileceğini belirterek aşağıdaki önerilere bir göz atalım.
Yapılan bir klinik çalışmada karanfil tomurcukları ile hazırlanan çayın erkek sigara içicilerine bir ay süre ile uygulanması ile vücutta biriken nikotin maddesinin kotinin haline dönüşümünün hızlandırılarak vücuttan hızla atılmasını sağlar.

Karanfil çayı verilen gruptaki gönüllülerin yüzde 38’inde sigara yoksunluk belirtilerinin önemli ölçüde azaltılabildiği ve bu suretle herhangi bir zorlukla karşılaşmadan sigarayı bırakabildikleri bildiriliyor.
karanfil çayının içimini kolaylaştırmak için tarçın kabuğu ile birlikte hazırlanmış karışımına melisa (oğulotu) yaprağı ilave edilerek günde 3-4 defa birer bardak içilebilir.

Melisa sigara bırakılmasına bağlı sinirlilik halinin giderilmesinde önemli bir katkı sağlayacak ve güzel aroması ile karanfil/tarçın karışımının lezzetini artıracaktır.

Kanser Savaşcısı Bu İki Besini Tüketin Tıklayın…..

Sigarayı Bırakın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kanser Savaşçısı Bu İki Besini Mutlaka Tüketin

Avokado içerisinde, hücre zarlarımız ve hormon yapımı için zaruri olan ‘faydalı kolesterolü’ yükselten oleik asit gibi ‘tekli doymamış’ yağlar mevcut.

Kapat