Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Bitki Müshil Etkisi İle Dikkat Çekiyor

04.08.2015
2.630
Bu Bitki Müshil Etkisi İle Dikkat Çekiyor

iltihap gideren bitkiler müshil etkisi yapan bitkiler mideye iyi gelen bitkiler mahmude adet sancısına iyi gelir mi ateş düşürücü bitkiler şifalı bitkiler şifalı otlar mahmude sakmunya…

Bu Bitki Müshil Etkisi İle Dikkat Çekiyor Sarmaşığıkgiller familyasından, Anadolu’da ve Suriye’de yetişen, sarılarak tırmanan, sürünücü ve sütlü, çok yıllık bir bitkidir.Halk arasında yöresel olarak tarla sarmaşığı,Türk sarmaşığı,bingöz otu ve sakmunya olarak da bilinir. Gövdesi ince ve tüysüzdür. Çiçekleri beyaz ve sarımsı renktedir. Meyvesi 4 tohumlu, 2 gözlü bir kapsüldür. Kökleri uzun ve kalındır. Kökü, nişasta, tanen, müsilaj ve “skammonin” taşır. Ev ilaçlarında kullanılmaması tavsiye edilir.

Mahmudenin Frengiye faydası varmı

Mahmude Otunun Faydaları: Frengi de faydalıdır. Mideye kuvvet verir. A ve C vitamini içerir Adet sancılarını azaltır. Ateş düşürür. İltihabı giderir. Akrep sokmasına iyi gelir. Özellikle kalın bağırsağa etki eder ve dışkıyı yumuşatarak kabızlığı giderir ve ishale neden olur.

Mahmude Adet sancılarını azaltırmı

Uyarı: Yalnızca küçük dozlarda alınmalıdır yüksek dozlar kabızlığa neden olur. Bütün güçlü Müshiller de olduğu gibi mahmude otu da uzun süre kullanılmamalıdır. Hamilelerin, çocukların ve yaşlıların kullanması tavsiye edilmez. Hafif derecede zehirli bileşikler içerdiği için fazla kullanılmamalıdır.

Mahmude İltihabı gideriyormu

Mahmude Nasıl Kullanılır? Kökleri ve köklerinden elde edilen sakız kurutularak kullanılır. Mahmudenin kökleri toz haline getirilip 1-2 gram kadar yutulursa kabızlıkta faydası görülür.

Mahmude Ateş düşürürmü

 

Konu Aramaları:

müshil etkisi yapan yiyecekler,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Güneş Yanığına İyi Gelen Bitkisel Karışımlar

güneş yanığına iyi gelen bitkiler süt güneş yanığına iyi gelir mi yanığa buzun faydası nedir karbonat cilde faydalı mı elma...

Kapat