Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bu Besinler kilo verdirir Bikini Giydirir

14.06.2016
936
Bu Besinler kilo verdirir Bikini Giydirir

kırmızı pancar kilo verdirir mi nohut ve bezelye kilo verdiriyor mu kaju fıstığı kilo vermeye yardımcı olur mu chia tohumu nelere iyi gelir kilo verdiren besinler…

Yaz sezonuna gittikçe yaklaşırken şüphesiz ki fazla kilolar bir çok Bayanın sorunu olup, Kışın giyilen kalın giysilerle basit bir şekilde saklanabilen fazlalıklar söz konusu bikini giymek olunca direk ortaya çıkıyor. Çeşit çeşit rengârenk bikinilerle formda ve fit görünmek hiç şüphesiz ki herkesin arzusudur. Fit olmak ve bikiniyi özgürce giymek isteyenlerin öncelikle fazla kilolarına veda etmesi gerekir. İşte Sizi fazla kilolardan kurtaracak ve kilo vermeye yardımcı olacak besinlerden bazıları;

Kırmızı Pancar kan yapımına yardımcı olur

PANCAR; A,B,C ve P vitaminleri bakımından zengin olan kırmızı pancar, bileşiminde bulunan ve radyoaktif bir element olan rubidyumun sindirim üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Kırmızı pancarın içeriğinde fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko ve manganez de mevcuttur. Bu besin kan yapımına yardımcı olur ve beta karoten ve folat bakımından zengin yapısıyla bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir eksikliği olanlar için de kırmızı pancar önemli bir sebzedir. Pancardaki kalori oranı oldukça düşüktür ve yüksek oranda lif içerdiğinden daha fazla tokluk hissi verir. Bu da kilo almanıza sebep olabilen yiyeceklerden daha az tüketmenizi sağlar.

Kaju Fıstığı Metabolizmayı hızlandır

KAJU; Kaju fıstığı, B1, E vitamini, magnezyum, potasyum, fosfor mineralleri açısından zengin bir besindir. Doğru miktarda tüketildiğinde kilo aldırır düşüncesinin aksine, Kaju içerdiği sağlıklı yağlar sayesinde, yağ yakılmasını hızlandırması ile kilo verdirici özelliğe sahiptir. Metabolizmayı hızlandıran bu besin beyin ve sinir sistemi performansını da artırır.

Chia Tohumu kemik sağlığı için çok faydalıdır

CHİA TOHUMU; İçeriğinde protein, yağ, lif ve omega 3 vardır. Hatta omega 3 bakımından en zengin besin kaynaklarından biridir. Bu besin uzun süre tokluk hissi sağlayacağı için zayıflamaya yardımcı olur. C vitamini açısından portakaldan bile zengindir. İçeriğindeki bulunan kalsiyum sayesinde kemik sağlığı için çok faydalıdır. Chia Tohumları 2 bardak süt kadar kalsiyum sahibidir. Kolesterol içermez. Tüketim miktarı için beslenme ve diyet uzmanına danışılmasında fayda vardır.

Lif oranı yüksek olan Nohut Tokluk hissi verir

NOHUT; Nohut A, C, K, B6, B12 ve E vitaminleri içermektedir. Özellikle A vitamini açısından oldukça zengindir. Lif oranı yüksek olan nohut tokluk hissini vermesi nedeniyle kilo düşmanıdır. Lifler ayrıca başta kolon kanseri olmak üzere sindirim sistemini ve bağırsakları tehdit eden kolon kanserine yakalanma riskini azaltabilir. Nohut pişirirken içerisine katacağınız baharat sayesinde metabolizmanızı da hızlandırabilirsiniz. Özellikle kırmızı pul biber kullanmanızda fayda var.

Bezelye Kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürür

BEZELYE; Bu besin C vitamini, K vitamini, manganez, lif, folat ve tiamin çok iyi bir kaynağıdır. İçeriğinde ayrıca A vitamini, fosfor, B6 vitamini, protein, magnezyum, riboflovin (B2 vitamini), bakır, demir, çinko ve potasyum vardır. Bezelye yavaş sindirilen lifleri içerir ve doygunluk hissini artırır. Kabızlığı önler ve kalp damar sistemini korur. Kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcıdır. Bezelye, günlük diyette yer alması gereken önemli bir besindir.

Mango Kanı temizler

MANGO; İçerdiği vitaminler nedeniyle sinirler, cilt ve saçlar için çok yararlıdır. Mangopotasyum, lif ve kuvvetli bir anti-oksidan deposudur. A vitamini, C vitamini, E vitamini içerir. Kanı temizler, olgunlaşmış mango oldukça faydalıdır. Kan şekeri seviyesini sabit tutar. Tokluk hissini etkileyen leptini düzenler. Metabolizmayı hızlandıran mango aynı zamanda yağ yakılmasını da hızlandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kurtluca Otu Yaraları İyileştirir İltihabı Önler

kurtluca otu nedir nelere iyi gelir kurtluca otu cilde iyimi geliyor kurtluca otu adet sancılarını önlüyor mu kurtluca otu diş...

Kapat