Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bol Vitamin İçerir Kalp ve Damar Sağlığını Korur

09.07.2015
1.270
Bol Vitamin İçerir Kalp ve Damar Sağlığını Korur

kavunun faydası nedir kavun bol vitamin içerir kalp sağlığını korur cilde faydası nedir saç dökülmesini önler kilo verdirir şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler…

Bol Vitamin İçerir Kalp ve Damar Sağlığını Korur Genellikle yaz aylarında yetişir. Kavunun naif kokusu ve hoş tadı yanında sağlık açısından da birçok faydası vardır. İçerdiği yüksek derecede vitamin ve besinler yardımıyla sağlıklı bir yaşam için katkı sağar. Kavun A, B,C,E ve K,vitaminleri açısından çok zengindir. Ayrıca, sodyum, potasyum, magnezyum, demir, bakır gibi mineralleri bolca ihtiva eder. Kavunun Sağlığa Faydaları: Çok lezzetli bir tadı olan kavunun tadı ve aroması, içerdiği bir çok vitamin ve mineraller yardımıyla sağlığımıza katkı sağlar. Sindirim sistemi için faydalı bir meyvedir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanseri önleyici özelliği olup,kalp ve damar hastalıklarına da iyi gelmektedir.Stresle mücadele etmemize yardımcı olur. Göz sağlığını koruyan nadir besinlerdendir.

Börek taşlarını .düşürür

Kavun etkili bir antioksidan olup, çekirdeklerinin sindirim sistemi iltihaplarına karşı etkili olduğu bilinmektedir. Kavun kırmızı kan hücrelerini uyararak bağışıklık sistemini canlandırır.Vücutta serbest radikallere karşı mücadeleyi arttırır. Kavun Kalp ve Damar Sağlığını Korur:

Kalp ve Damarları Korur

Kavun Göz Sağlığını Korur: Kavun göz sağlığını ve görme yeteneğini koruyan beta-karoten açısından oldukça zengindir. Vücut tarafından emilimi gerçekleştirilen beta-karoten görmeyi geliştiren A vitaminine dönüştürülür. Düzenli olarak kavun tüketildiğinde göz hastalıklarının en yaygını olan katarakt hastalığına yakalanma riskini %40 oranında düşürür.

Gözlre İyi Gelir

Kavun Akciğer Sağlığını Korur: Sigara kullanımı vücutta A vitaminin azalmasına neden olmaktadır. Kavun içeriği maddeler yardımıyla A vitamini eksiğini gidermeye yardımcı olmaktadır. Sigaranın akciğerlere verdiği zararı azaltma özelliği vardır. sinirleri yatıştırır ve ayrıca uykusuzluk sorunlarını giderebilir. Adet Sorunlarını Giderebilir: Kavunun kadınlarda adet döngüsünün düzenli olarak gerçekleşmesini ve adetten kaynaklanan kramp ve ağrıların yatışmasını sağlar. Kavun Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Kavun kilo vermeyi kolaylaştıran düşük kalorili yüksek lifler içermektedir.

bitkikurdu

Kavunun Hamile Kadınlar İçin Faydaları: Kavunun gebe kalmak isteyen kadınlara yardımcı olduğu bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Kavunun bol miktarda içerdiği folat kadınlarda üreme kapasitesini arttırır ve aynı zamanda folat hücreleri korur. Bağırsak Sağlığına Faydalıdır: Özellikle kavunun tohumları bağırsak kurtlarının atılmasına yardımcı olabilir. Kavun tüketilirken genelde tohumları atılmaktadır. Halbuki kavun tohumlarının bağırsak sağlığı dışında hazımsızlık, ateş düşürme, öksürük gibi sorunların tedavisine yardımcı olabilir.

Kavun Cide  İyi Gelir

 

Kavun cilt ve saç sağlığı için de faydalıdır:Cildin nemlenmesini sağlar. Kavun çok yaygın olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Cildin yenilenmesini sağlar. Bazı cilt hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olabilir. Egzama sorunlarının giderilmesinde önemli rol oynar. Kavun aynı zamanda saç sağlığı için de faydalı bir meyvedir. Saç dökülmesini engeller, saçların daha gür ve sağlıklı çıkmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kas Erimesinde ve Kas Fıtığında Etkili Bir Bitkidir

çaban çantası nendir çoban çantasının faydası nedir kanamayı durduran bitkiler basura iyi gelir kas erimesini önler şifalı bitkiler şifalı meyveler...

Kapat