Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Boğmaca, Gut ve Kalbe İyi Gelir.

10.10.2015
1.533
Boğmaca, Gut ve Kalbe İyi Gelir.

kurtboğan otu kurtboğan nedir nelere iyi gelir kurtboğan guta iyimi gelir boğmacaya iyi gelen bitkiler romatizma ağrılarına ne iyi gelir kalbe yararlı bitkiler…

Boğmaca, Gut ve Kalbe İyi Gelir. Boğan otu 50-150 cm boyunda dikine yükselir, çatallaşmaz ve tüylüdür. Yaprakları el şeklinde 5-7 parçalı, her parça üç loplu, üst kısmı koyu, alt kısmı açık yeşil, alt yaprakları uzun ve üst yaprakları kısa saplıdır. Çiçekleri açık mavi, mavi mor, leylaki veya vişne çürüğü renkte olabilir ve şekli madencilerin giydiği Miğfer şeklindedir. Taç yaprakları aşağıda iki üste şapka gibi duran bir ve şapka gibi duran taç yaprağın üzerinde miğfer gibi duran bir taç yapraktan oluşur. Taç yaprağın ortasında siyahımsı döllenme tozlukları bulunur.

 

Kurt Boğan Otu Gut Hastalığında kullanılırmı

Kökleri yumru şeklinde, 2-4 cm genişliğinde 4-8 cm uzunluğunda ana kök ve ondan çıkan ince saçak şeklindeki yan köklerden oluşur. Ana yumru her yıl yanında bir yavru yumru yapar ve ana yumru yavru yumruya besin deposu görevini yapar. Ana yumru çürürken yavru yumru büyür.

Kurt Boğan Otu Kalp Hastalıklarına faydalımı

Yumruların dışı kahverengimsi, esmer, içi beyaz renkte, yumru veya pancar kökü şeklindedir. Yurt dışına kaçırılan bitkiler arasında ilk sırada olan kaplan boğan diğer adıyla kurt boğan, ilaç yapımında kullanılan bir bitki olup yüksek seviyede zehirli olmasıyla ön plana çıkar. Halk arasında Kurt Boğan Otu, Kaplanboğan Otu, it boğan otu, Bıldırcın Otu gibi isimlerle de bilinir.

Kurt Boğan Boğmacaya iyi gelirmi

Özellikle alternatif Çin tıbbında ve ayurvedik tedavilerde sıkça kullanılan şifalı bir bitkidir. Kullanıldığı hastalıklar arasında boğmaca, gut ve kalp hastalıkları bulunur. Ancak kaplanboğan otu mutlaka bir uzman kontrolünde kullanılmalıdır çünkü yanlış kullanımı ciddi zehirlenmelere yol açabilir. Kaplanboğan otunun faydalarına geçmeden önce yan etkileri ve zehirlenmesi hakkında biraz daha bilgi verelim. Tedavi amaçlı kullanılan kaplanboğan otunun dozajının çok iyi ayarlanması gerekmekte çünkü fazla kullanımı kalbin durmasına yol açabilir.

 

Kurt Boğan Otu Kalp Hastalıklarına faydalımı

Kaplanboğan otu zehirlenmesi önce kalp çevresinde bulunan damarları etkiler. Göğüs ağrısı, yüksek kan basıncı, kalp atışlarının hızlanması zehirlenme belirtisi olabilir. Ot sadece kalpte değil sindirim sisteminde de sorunlara yol açarak mide bulantısı, kusma ve ishale neden olabilir. Kaplanboğan otunun bilinçsiz kullanımı sonucu yüzde hissizlik, ağız çevresinde iğne batmasına benzer ağrılar, kol ve bacaklarda güçsüzlüğe yol açabilir.

Kurt Boğan Otu Öksürüğü Kesermi

KURTBOĞAN BİTKİSININ FAYDALAR: Ter attırır, İdrar söktürür, soğuk algınlığında etkilidir, öksürüğü keser. Yüz sinirlerindeki rahatsızlıklarda kullanılır. Romatizma ağrılarında kullanılır iyi bir ağrı kesicidir. Kalp hastalıklarında ve Gut hastalığı belirtileri olan eklem ağrılarına ayak tabanı ağrılarına gut hastalığı nedeniyle oluşan şişliklerin inmesinde yardımcı olur.

Kurt Boğan Otu Gut Hastalığında kullanılırmı

UYARI: Kurtboğan çok zehirli bir bitkidir. Kesinlikle doktor tavsiyesi ve doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Bazı bitki uzmanlar kalp Hastalıkları için kaplanboğan otunu önerseler de Doktorlar bu gibi ciddi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bitkisel çözümlerin durumu daha da kötüleştirebileceğini söylemektedir.

Kurt Boğan Otu Gut Hastalığında kullanılırmı

Konu Aramaları:

kalbe iyi gelen yaprak,kurt boğan otu kökü nelere iyi gelir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Döllenmeye Yardımcı Olur;Düşük Riskini Azaltır.

fıstık fıstık safra kesesine faydalı mı fıstık kan şekerini düzenler mi fıstık kolon kanserine iyimi gelir fıstık kalp sağlığına faydalı...

Kapat