Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Böbrek ve Safra kesesi Taşlarını Düşürür.

18.10.2015
1.744
Böbrek ve Safra kesesi Taşlarını Düşürür.

katırtırnağı katırtırnağı nedir nelere faydalıdır katırtırnağı böbrek taşını düşürür mü safra kesesi taşlarına iyi gelen bitkiler adet düzenleyen bitkiler…

Böbrek ve Safra kesesi Taşlarını Düşürür. Katırtırnağı Akdeniz iklimine sahip ülkelerde Türkiye, Suriye, Güney Avrupa ve Kuzey Afrika da yetişen Baklagiller familyasından bir bitkidir. Dik duran çalı şeklindedir. Her zaman yeşil olan, odunsu bir bitkidir. Genç sürgünleri narin yapılıdır. Üzerinde çok sayıda yaprak bulunur ya da yaprak sızdır.

Katırtırnağı Safra Kesesi Taşlarını Düşürürmü

Sarı renkteki çiçekleri ilkbahar ve yazın açar, güzel ve yoğun kokuludur. Bakla şeklinde meyve verir, güneşi ve sıcağı sever. Bahçelerde, özellikle sıcak duvar diplerinde ve deniz kenarlarında yetişen bir bitkidir. Sararetin, oxytyramine, sarothamnini, genistein, pigment ihtiva eder. Genelde müshil etkisi için kullanılır.

Katırtırnağı Nikotinin Etkisini Azaltırmı

Ülkemizde hemen her yerde özellikle bahçelerde sıcak duvar diplerinde sıklıkla rastlanabilen katırtırnağı bitkisinin faydaları aşağıdadır.

Katırtırnağı İdrar söktürürmü

FAYDALARI: İdrar ve balgam söktürür. Hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Böbrek ve safra kesesi taşlarının düşürülmesine yardım eder. Mesane hastalıklarını tedavi eder. Romatizmada faydalıdır. Kalp hastalıklarında kullanılır.

Katırtırnağı Romatizmaya iyi Gelirmi

Kabızlığı giderir, müshil olarak kullanılır. Adet düzensizliklerine iyi gelir. Sigara İçenlerde Nikotinin etkisini azaltır. Uyarıcıdır, Merkezi sinir sistemini uyarır. Ten türü veya çözeltisi uçuk ve mayasıl için kullanılır.

Katırtırnağı Böbrek Taşlarının Düşürülmesine Yardımcı Oluyormu

ÇAYI: 2 çay kaşığı çiçekli bitki 1 bardak kaynar suda demlenir. Günde bir bardaktan fazla içilmez. Katırtırnağı çayı hafif bir müshil olup, Böbrek ve safra kesesi taşlarının düşürülmesinde etkilidir.

Katırtırnağı Adet düzenlemesine yardımcı oluyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Doğa Eczanesinden Seçme Kış Çayları.

ekinezya zencefil ıhlamur elma portakal ebegümeci ekinezya çayı nelere faydalı elma portakal çayı nelere iyi gelir ıhlamur çayı öksürüğe iyi...

Kapat