Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Böbrek Taşlarını ve Böbrek Kumunu Düşürür

19.08.2015
2.868
Böbrek Taşlarını ve Böbrek Kumunu Düşürür

karaçalı nedir nelere iyi gelir karaçalı böbrek kumlarını döker mi böbreklere iyi gelen bitkiler idrar söktüren bitkiler göz iltihabına iyi gelen bitkiler şifalı otlar karaçalı…

Böbrek Taşlarını ve Böbrek Kumunu Düşürür Karaçalı bitkisi latince adı Paliurus Aculeatus olup, haziran-temmuz ayları arasında sarı çiçekler açan, 2-4 metre boylarında, zikzak dallı dikeni olan bir çalı bitkisi veya ağaççıktır. Anadolu’da kendiliğinden yetişir. Flavonlar, tanen, paliurin ve uçucu yağ içerir. Yaprağı saplı, yuvarlak ve kenarları dişlidir.

Karaçalı kumların dökülmesine Yardımcı olurmu

Yaprakların tabanındaki yaprakçık diken sidir. Meyvesi disk şeklinde yuvarlak, ortası şişkin, kenarları ince ve dalgalı, kahve renkli olup üç tohumlu dur.

Karaçalı Göz iltihaplanmalarına iyimi gelir.

FAYDALARI: Böbrekteki taş ve kumların dökülmesine yardımcı olur. Kabız ve idrar söktürücüdür. Pansumanı Göz iltihaplanmalarına iyi gelir. Taze yaprakları çıbanları olgunlaştırmakta faydalıdır.

Karaçalı Bitkisi nedir

Karaçalı bitkisi nasıl kullanılır 4 bardak suya 50 gr. tohumu konularak kaynatılır. Balla tatlandırılarak günde 3 defa yemeklerden evvel 1′er su bardağı içilir. Meyveleri ve taze yaprakları kullanılır. Kurutulup sıcak suda demlenerek çayı hazırlanabilir. Ayrıca, taze yaprakları çıbanların üzerine sarılır.

Kara çalı Böbrekteki taşlar Dökermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Adet Sancılarına Ve Migrene İyi Geliyor

kedi ayağı nedir nelere iyi gelir adet sancılarına iyi gelen bitkiler Migrene iyi gelen bitkiler baş ağrısına iyi gelen otlar...

Kapat