Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Böbrek Taş ve Kumlarını Döker,Ödemi Önler

04.12.2015
1.862
Böbrek Taş ve Kumlarını Döker,Ödemi Önler

at kuyruğu nedir nelere iyi gelir kırk kilit otu nedir at kuyruğu kırk kilit otu çayı nedir at kuyruğu böbrek taşı döker mi at kuyruğu otu saç kepeklerini gideriyor mu…

Kumlu ve balçıklı toprakları sever. Su kenarları, sulak çayırlar ve orman açıklarında yetişir. Türkiye’de 7 kadar türü bulunmaktadır. At kuyruğu çok yıllık bir bitkidir. Kökü 1 mt. kadar derinliğe iner, kök boğum boğum olup yanlarından ince saçak kökler çıkar. Bahar aylarında boyları 20 cm. civarında olan sarımsı kırmızı – kahve sürgünler verir. Sürgünler kamış görünümünde, sert ve içleri boştur. Uçlarında başağı andıran spor topluluğu vardır. Meyvelerin hepsi bir arada olup evvela kırmızı, olunca kararır ve siyahlaşır. Halk arasında yörelere göre Ekli ot – Katırkuyrugu – Kırk boğum – Kırkkilit otu – Tarla atkuyruğu, Beygir kuyruğu, Tilki kuyruğu, Zemberek otu, Hippuris vuigaris, Equisetum arvense, Horsetail gibi İsimlerle de bilinir.

At Kuyruğu Böbrekleri Temizliyor mu

FAYDALARI: Ezilerek elde edilen merhem, yaralara iyi gelir. Nikris ve romatizma şikayetlerini geçirir. Aybaşı adetlerini söktürmeye yardım eder. Yara ve Kesikleri hızlı bir şekilde iyileştirir. Kanı temizler sindiririm sistemini güçlendirir. Vücut Direncini artırır. Saçı besler Kepeği Önler. Ağız ve Bademcik İltihaplarını Önler. Böbrekleri temizler Böbreklerde oluşan Taş ve Kumların dökülmesine yardımcı olur. İdrar ve Balgam söktürür,

At kuyruğu çayı nasıl hazırlanır, at kuyruğu çayı ile zayıflama

Kronik Öksürüğe İyi Gelir. Diş eti ve ağız enfeksiyonlarının yanı sıra boğaz iltihabını tedavi etmek için gargara olarak kullanılmaktadır. Mide ülserlerinin iyileştirilmesine de yardımcı olur. Çocuklarda yatak ıslatma ve yetişkinlerde inkontinans tedavisinde fayda sağladığı bilinmektedir. Ağır adet görme durumunda da yardımcı olur. İshal, grip ve nezle tedavisi için faydalı olduğu söylenir. Ayrıca gut tedavisinde etkilidir.

At Kuyruğu Otu Göz İltihaplarına İyi mi Geliyor

Kalp damar problemleri olan kişiler için faydalıdır. Romatizma, artrit ve kemik erimesini tedavi etmek için kullanılır. Konjonktivit gibi göz iltihapları için iyi bir çözümdür. Ödemin ve suyun atılmasında yararlıdır. Yaraların iyileşmesinde, burun kanamasının durdurulmasında ve kanamaların önlenmesinde etkilidir. Bacaklardaki kronik şişliği azalttığı bilinmektedir.

At Kuyruğu Nelere İyi Gelir

Saç Uzaması İçin Atkuyruğu Bitkisi Kullanımı: At kuyruğunda bulunan silika sadece kadınlarda ve erkeklerdeki saç dökülmesini yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda yeni saç köklerinin büyümesini teşvik eder. Bu kan dolaşımını artırır, saç köklerini besler ve saç uzamasını teşvik eder. Atkuyruğu bitkisinde bulunan amino asitler ve fitosteroller kafa derisi üzerinde yağ birikimini azaltırken aynı zamanda saç köklerinin güçlendirilmesini sağlar. 150 – 200 gr. (2 avuç dolusu) Yaz sürgünü 3 litre suya aksamdan konulur. Banyodan evvel 5 dk. kaynatılır. Banyo suyuna katılır. Böbrekler suyun içinde kalacak şekilde 20 dakika oturulursa, böbrek kumu, böbrek ve mesane taslarını düşürmekte faydalıdır. Vereme de iyi gelir, kan kesici ve idrar sürücü olarak da kullanılır.

At Kuyruğu Nelere İyi Gelir

ÇAY: 1 – 2 çay kaşığı bitkinin taze veya kuru yaz sürgünü 150 ml. suda 3 – 5 dakika kaynatılır. Sonra 15 dakika demlenir, süzülür. Bir de aynı ölçüler kullanılarak 24 saat suda bekletilerek soğuk olarak da demlenilebilir. İdrar söktürür, karaciğer ve böbrek hastalıklarına iyi gelir. Kaşıntılı egzamalar da, kabuklu, iltihaplı, kılları dökülmüş olsa bile, atkuyruğu kaynama suyu ile yapılan banyolar veya kompresler büyük yardim sağlar.

At Kuyruğu Otu Böbrek Taş ve Kumlarını Döker mi

UYARI: Tavsiye edilen ölçüler dışına çıkılmadıkça bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Kökler zehirli olduğundan toplanırken sürgünlere karışmamasına dikkat edilmelidir. Kurutma ile zehirlilik etkisi azalmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Göğüsleri Dikleştirip,Yaşlılık Lekelerini Giderir

 at kestanesi at kestanesi yağı at kestanesi çayı at kestanesi yağı göğüsleri dikleştiriyor mu at kestanesi yağı kırışıklıkları giderir mi...

Kapat