Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bizi Kanserden Bu Besinler Koruyor

05.08.2015
1.236
Bizi Kanserden Bu Besinler Koruyor

üzüm kanserden koruyor mu kanserden koruyan tahıllar kansere iyi gelen meyveler ıspanak kansere iyimi gelir Brokoli nelere iyi gelir lahana nelere faydalıdır…

Bizi Kanserden Bu Besinler Koruyor Kanserden korunmak için sağlıklı vücut ağırlığına sahip olmanın yanı sıra, koruyucu fitokimyasal içeren sebze ve meyveler ile sağlıklı tahılları düzenli olarak tüketmek ve doymamış yağ asitleri içeren faydalı yağ kaynaklarını tercih etmek gerekiyor. Ayrıca bazı besinler var ki özellikle de mevsiminde tüketince kanserle savaşta ön plana çıkıyor.Bu besinleri de soframızdan asla eksik etmememiz çok önemlidir.

Domates, karpuz Domates ve karpuz gibi kırmızı besinlerin içeriğinde olan likopenin yanı sıra A ve C vitaminleri bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve özellikle rahim ağzı, prostat, mide ve akciğer kanserlerine karşı koruyucu etki gösteriyor. Likopen bu etkiyi kanser hücrelerinin büyümesini durdurarak sağlıyor. Domatesin, pişirilmesi ile antioksidan aktivite artıyor.

Karpuz ve Domates rahim ağzı, prostat,Kanserlerini önlüyormu

Çekirdekli siyah üzüm Siyah üzüm çekirdeğinde bulunan resveratrol, güçlü bir antioksidan. Yapılan çalışmalar; özellikle kan kan kanseri akciğer, prostat, kolon ve pankreas gibi türlerde kanserli hücreleri öldürücü etki gösterdiğini ortaya koyuyor. Taze siyah üzümü çekirdekleriyle günde 1 salkım veya çekirdekli kuru üzümü 1 avuç tüketmenizde fayda var.

Üzüm pankreas Kanserine  İyimi Geliyor

Soğan, sarımsak Soğan ve sarımsağın içeriğinde bulunan sülfür bileşiği mide, pankreas ve kolon kanseri riskine karşı koruyucu etki gösteriyor. Yapılan bazı çalışmalar sarımsak tüketiminin prostat kanseri riskini yüzde 50 azalt-tığını gösteriyor. Günde 1 küçük boy soğan veya en az 2-3 diş sarımsak tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

Soğan kolon kanserinden koruyormu

Elma  Elmanın içeriğindeki kuarsetin, güçlü bir kanser koruyucu olarak biliniyor. Bununla birlikte içeriğinde suda çözünebilen lif olan pektin sayesinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlıyor ve kolon kanseri riskini düşürüyor. Düzenli olarak günde 1 orta boy elma tüketmeniz, kanser riskinin azalmasına katkıda bulunuyor.

Elma Kansere iyimi Gelir

Ispanak Demir, kalsiyum ve folik asit gibi vitamin minerallerden zengin ıspanak içeriğindeki karotenler ve lutein gibi fonksiyonel bileşenler ile kansere karşı güçlü bir silah. Özellikle ağız ve mide kanserine karşı koruyucu olduğu ortaya konmuş.

Ispanak güçlü bir Kanser Koruycusumu

Portakal, mandalina, greyfurt, limon Turunçgillerin içeriğinde bulunan limonoidler, C vitamini ve lif sayesinde akciğer, cilt, meme, karaciğer, kolon ve mide kanserlerine karşı koruyucu etki gösteriyor. Ara öğünlerde tüketebilir veya lezzet için salatalarınıza ilave edebilirsiniz.

Turunçgiller akciğer, cilt, ve meme Kanserine İyimi geliyor

Yaban mersini, böğürtlen, çilek İçeriklerine bulunan C vitamini ve ellagik asit,kanser hücrelerinin büyümesini önleyerek koruyucu etki gösteriyor. Özellikle meme, cilt ve akciğer kanserlerinde önleyici etkisi bulunuyor. DNA’daki hasarı gidererek akciğer kanserine karşı etki sağlıyor.

Yaban Mersini Akciğer Kanserinden koruyormu

Tam tahıllar Demir, çinko ve selenyum gibi antioksidan minerallerden zengin olmaları nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Kolon kanserine karşı koruma sağlıyor. Tahıl grubundan olan yulaf ise beta glukan içeriyor ve kanserli hücreler için doğal öldürücü etki gösteriyor Tam buğday, çavdar, yulaf gibi kan şekeri üzerinde olumlu etkileri olan tahıllar pankreasın sağlıklı çalışmasını sağladığından pankreas kanseri üzerine de koruyucu etki gösterebiliyor.

Tahıllar bağışıklık sistemini güçlendiriyormu

Brokoli, Brüksel lahanası, lahana, karnabahar Kükürtlü olan bu sebzelerin içeriğinde isotiyosiyanatlar ve indoller gibi antioksidan bileşikler bulunuyor. Yapılan çalışmalar, bu sebzelerin tüketil-mesinin kanser oluşumunda rol oynayan hatalı genetik kodlarını değiştiğini ve özellikle kolon, rektum, mide, akciğer, prostat ve pankreas kanserlerine karşı vücudu savunduğunu gösteriyor. Çiğ olarak tüketildiğinde kanser koruyucu enzimler daha fazla üretiliyor. Ancak tiroit hormonuyla ilgili sorununuz varsa, bu sebzeleri pişmiş olarak tüketmeye dikkat edin.

Yeşillikler kolon,Rektum,Mide, Akciğer kanserlerinden korurmu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ayn-ül-bakar Ter Atar İdrar Söktürür

arnika nedir nelere iyi gelir öküz gözü terletir mi idrar söktüren bitkiler safraya iyi gelen bitkiler öküzgözü ülsere iyi gelir...

Kapat