Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bir Meyve Bir sebze İşte İki Kanser Savaşçısı Besin

30.07.2015
1.485
Bir Meyve Bir sebze İşte İki Kanser Savaşçısı Besin

kansere iyi gelen meyveler kansere iyi gelen sebzeler brokoli kansere iyimi geliyor avokado nelere iyi gelir meme kanserine iyi gelen meyveler şifalı otlar şifalı bitkiler…

Bir Meyve Bir sebze İşte İki Kanser Savaşçısı Besin Avokado içerisinde, hücre zarları ve hormon yapımı için zaruri olan ‘faydalı kolesterolü’ yükselten oleik asit gibi yağlar mevcut olup Kalsiyum, magnezyum, fosfor ve az miktarda da demir ihtiva etmektedir. Yüksek miktarda A ve B6 vitaminleri ile folik asit içerir; Vücutta bu kadar fazla hayati fonksiyonu bir arada destekleyen başka bir vitamin yoktur.

Avakado Nelere iyi Gelir

Ağız içi kanserine karşı savaşıyor Yüksek doz karoten grubu vitaminlerin, prostat, meme ve baş-boyun kanserlerine karşı koruyucu olduğuna dair önemli sayıda yayın var. E vitamini de yine kansere karşı koruyuculuğu kanıtlanmış bir vitamin olup, avokado da bolca mevcuttur. E vitamininden zengin beslenmenin kadınlarda meme kanseri riskini yüzde 45’lere varan oranda düşürdüğü ortaya konuldu, ağızdaki kanser öncesi lezyonların kansere dönüşümünü geciktirerek engeller.

Avakado Kanserden Korurmu

İşte size sağlıklı ve leziz bir tarif 250 gram süzme yoğurt 1 avokado 1-2 diş sarımsak Yarım demet Dereotu Avokadoyu rendeleyerek yoğurt ve dövülmüş sarımsakla karıştırınız. Bol dereotu ekleyerek tüketebilirsiniz.

Avakado kolesterole  iyi Gelirmi

Brokoli Brokolide bulunan ve birçok kanser türüyle savaşta önemli bir etken madde grubu izotiyosiyanatlar Bitkilerden, sebzelerden izole edilen birçok bileşke var ancak bu grubun özelliği, üzerinde sülfür bileşiklerinden oluşuyor, yani brokoliyi haşla sanız da bu aktif maddelerin etkinliğinde kaybolma olmuyor. İzotiyosiyanatların karaciğerdeki bazı enzimleri etkileyerek, gıdalarla veya başka bir yolla aldığımız kanserojenlerin hücrenin genetik şifresi olan DNA’ya zarar vermesini engellediği düşünülüyor. DNA’nın hasar görmesinin çoğunlukla kanser oluşumuyla sonuçlandığı ise kanıtlanmış bir bilimsel gerçek.

Kansere iyimi geliyor

Çok ilginçtir ki mesane kanserlerinin dış görünüşü de aynen karnabahar ve brokoliye benzerler hatta patoloji kitaplarında ‘karnabahar tarzı büyüme’ diye geçer bu durum. Selenyum ve folik asid zengini Brokoli, zengin bir C vitamini kaynağı aynı zamanda. Bu vitamin kanserle savaşta etkisi hakkında neredeyse şüphemizin kalmadığı güçlü bir antioksidan.

Brokoli Hangi hastalıklara iyi Gelir

Yine kanserle savaşta en az C vitamini kadar etkili bir başka vitamin olan A vitaminini de bolca içeriyor bu yemyeşil sebze. Ayrıca, kansere karşı koruyucu özelliği oldukça yüksek iki minerali, çinko ve selenyum da bünyesinde barındırıyor. Selenyum, mineraller arasında kanserle savaşta en güçlü olanı, Selenyum brokolide de en zengin kaynaklarından biri. Brokoli ayrıca iyi bir kalsiyum ve folik asit kaynağı.

brokoli zengin vitamin içeriyormu

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Performansı Artıran Gıdalar

damar açan meyveler pancar suyu nelere iyi gelir cinselliğe iyi gelen kuru yemişler tarçın nelere faydalıdır nar suyu neye iyi...

Kapat