Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bembeyaz Dişler İyi Gülüşler İçin Doğal Öneriler

20.02.2016
1.286
Bembeyaz Dişler İyi Gülüşler İçin Doğal Öneriler

dişleri neler beyazlatır dişlerdeki sigara ve çay lekeleri nasıl çıkar portakal limon kabuğu dişleri beyazlatır mı karbonat oksijenli su dişi beyazlatır mı…

1-Limon veya portakal kabuğu: Bu gıda ürünleri mideniz için çok sağlıklı; ama bunlar asit içeriği nedeniyle dişlerde mineyi yıpratabilir. Limon veya portakal kabuğunu dişlerinize yavaşça sürün ve daha sonra mutlaka dişlerinizi durulayın. Kötü nefes ortadan kaldırır. Aynı zamanda limon ve portakal çok iyi bir bakteriyel ajandır.

turuncgiller Kötü nefes ortadan kaldırır

2-Çilek: Catherine Zeta Jones dişlerini çilekle beyazlatır. Kimin aklına gelirdi ki? Bu diş beyazlatma hilesi yaklaşık dört ya da beş çileğin püresi ile yapılıyor. Karışımı tüm dişleriniz üzerinde ovun. Deneyen insanlar bu karışımın hemen işe yaradığını söylüyor. Daha sonra dişlerinizi durulamayı unutmayın.

Bu diş beyazlatma dört beş çilekle mümkün

3-Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Sadece 5 ile 20 dakika boyunca dişlerinize bir kaşık kadar Hindistan cevizi yağı sürün ve bekleyin. Daha sonra diş fırçası ve az miktarda macun ile dişlerinizi temizleyin. Çoğu insan Hindistan cevizi mucizesine inanmamıştı; ama denediğiniz zaman siz de farkı göreceksiniz.

Hindistan cevizi antimikrobiyal

4-Elma sirkesi: Bu metot özellikle kahve ve nikotinin dişler üzerindeki inatçı lekelerini çıkarmak için mantıklı. Ancak kullanımı hakkında dikkatli olmalısınız, bir asit olduğundan günde bir kereden fazla kullanım diş minenizi kaldırabilir. Dişlerinizi az miktarda elma sirkesi ile fırçaladıktan sonra bir macun ile tekrar fırçalayın ya da ağzınızı çalkalayın.

 

Dişlerinizi az miktarda elma sirkesi ile fırçalayın

5- Kabartma tozu (Soda,Karbonat) ve hidrojen peroksit:(Oksijenli Su) Bu karışım doğal bir diş beyazlatıcı dır. Kabartma tozu ve küçük bir miktar hidrojen perokside (Oksijenli Su) az miktarda karıştırın. Karışımı diş fırçanıza sürerek her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Hidrojen peroksit, bir anti-bakteriyel madde olup ağız ve diş eti temizleyicisi olarak çalışır. Kabartma tozu ise dişlerinizdeki lekeleri azaltacaktır.

Kabartma Tozu (karbonat) Dişleri Beyazlatır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Mide Şişkinliğini Hangi Besinler Giderir

  mide şişkinliği nedir neler iyi gelir mide şişkinliğine hangi bitkiler iyi gelir mide şişkinliği nasıl giderilir ananas mideye iyi...

Kapat