Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bel Soğukluğuna İyi Gelir Şehveti Artırır.

30.10.2015
1.934
Bel Soğukluğuna İyi Gelir Şehveti Artırır.

acı kimyon acı kimyon nedir faydaları nelerdir acı kimyon bel soğukluğuna iyimi gelir acı kimyon şehveti artırır mı bel ağrısına ne iyi gelir basura ne iyi gelir…

Bel Soğukluğuna İyi Gelir Şehveti Artırır. Acı Kimyonunun Latince adı Cuminum Cyminum dir; Bu şifalı bitki, ülkemizdeki farklı yörelerde farklı isimlerle anılır. Çok farklı bölgeleri ve yöreleri olan ülkemizdeki bitkiler yöre yöre, bölge bölge değişik isimlerle adlandırılır. Kemmon, avcar, keraviye, zıra bu şifalı bitkinin aldığı bazı isimlerdendir. Özellikle Hindistan, Meksika ve Orta doğu mutfağında bolca tercih edilen bu şifalı bitki, sindirim rahatsızlıklarına iyi gelmesiyle bilinir. Alternatif tıpta tohum ve bitkisi kullanılır.

ACı Kimyon Bağırsak Gazlarını Giderir Mi

FAYDALARI: :Sindirim sistemine iyi gelir.Çok iyi gaz gidericidir.bebeklerde dahi kullanılabilir.Kimyon tohumları hazımsızlığı giderir. Safra salgısını uyarır. Bağırsak gazlarının kolaylıkla çıkarılmasına yardımcı olur. Çok zengin bir mineral kaynağıdır. Metabolik fonksiyonları düzenlemesi de bitkinin faydaları arasındadır. İçerdiği demir minerali sebebiyle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda enerji kazandırır. Her ay düzenli adet gören kadınlar vücutlarındaki demiri kaybederler. Demir açısından zengin olması sebebiyle bu dönemlerin kolay atlatılmasını sağlar. Vücuttaki besinlerin emilimini kolaylaştırır.

Acı Kimyon Hazımsızlığa Faydalımı

 

Sindirim sistemini rahatlatarak kabızlık önlemesi de bu şifalı bitkinin faydalarından bazılarıdır. Karaciğere faydalıdır. Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının iyileşmesine yarar sağlar. Kış hastalıklarından olan grip, nezle, öksürük ve balgam gibi rahatsızlıklara karşı da yararlıdır. Kışın hele hele ülkemizin çoğu kesimlerine kar yağan şu günlerde hiç kimse kış hastalıklarına yakalanmak istemez. Halsizlik, burun akıntısı, baş ağrısı, yüksek ateş gibi belirtiler grip, nezle gibi hastalıkların habercisidir. İşte bu hastalıklara yakalanmamak için yemeklerinizin, ızgaraların içinde kimyon gibi baharatlardan bolca kullanmalısınız.

Acı Kimyon Bel Soğukluğuna İyi Gelir mi

Anti mikrobiyal özelliğinden dolayı mikroplara karşı koruma sağlar, savunma mekanizmasını güçlendirir. *Yüksek miktarda lif içerir. Unutkanlık yada dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir. *Ayrıca adet yani regl döneminizde gecikmeler oluyorsa ve endişeleniyorsanız yine adresiniz bu şifalı bitkidir. *Hormonların dengelenmesine yardım edeceği için adetinizin gecikmesini engeller. Yüksek demir içeriği nedeniyle kansızlık yani anemi hastalığı olanlara da fayda sağlar. Yapılan çalışmalarda bu şifalı baharatı tüketen kişilerin daha düzenli bir uykuya sahip oldukları gözlenmiştir.

Acı Kimyon Cinsel Gücü Artırır mı

1-Tohumu ve bitkisi kaynatılıp demlenerek içilirse bel soğukluğu ve bel ağrısına iyi gelir, kusmayı önler, mideyi ısıtır, sindirim sistemini çalıştırır, hazmı kolaylaştırır, gazı giderir, çarpıntıyı ve hıçkırığı geçirir, şehveti tarik eder. Lapa yapılır bayanlar üzerine otururlarsa rahim ağrılarını geçirir.

Acı Kimyon Hazımsızlığa Faydalımı

2-Tohumları yakılarak külü basur üzerine konulursa basuru kurutur.

3-Tuz ile karıştırılıp maya haline getirilip uyuz bulunan yerlere merhem halinde sürülürse iyi gelir ve göze damlatıldığında gözdeki perdeyi ve yapışmayı önler.

4-Siyah cinsi (7-8gr)demlenip içildiğinde bağırsak ağrılarına gaza idrar gevşekliğine fayda verir.

Acı Kimyon Nedir Nelere İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kanı Temizliyor. Adeti Kolaylaştırıyor.

Acı bakla  acı bakla nedir nelere iyi gelir acı bakla kanı temizler mi acı bakla adeti kolaylaştırır mı acı bakla...

Kapat