Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bağışıklığı Güçlendirir Kilo ve Saç Kaybını Önler

02.09.2015
1.933
Bağışıklığı Güçlendirir Kilo ve Saç Kaybını Önler

guanabana nedir nelere iyi gelir,kilo kaybını önleyen meyveler,saç dökülmesine iyi gelen bitkiler,kansere iyi gelen tropikal meyveler,şifalı bitkiler,şifalı otlar guanabana…

Bağışıklığı Güçlendirir Kilo ve Saç Kaybını Önler Amazon ormanlarında yetişen ‘Guanabana’ adlı bir meyve, kansere çare arayanlar için umut oldu. Alternatif tıp biliminin de ilgi alanına giren tropikal meyvenin kemoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlardan daha etkili olduğu iddia ediliyor. Anavatanı Brezilya olan guanabana, Güney Amerika’nın bazı bölgeleri ve Asya’nın güney doğusunda yer alan yağmur ormanları içinde yetişiyor.

Ganabana Kilo Kaybını Önlüyormu

 

Bilimsel adı ‘Annona Muricata’ olan guanabana, ayrıca ‘graviola’, ‘soursop’ ve ‘cherimoya’ gibi isimlerle de zikrediliyor. Guanabananın kanseri tamamen yok ettiğine dair henüz bilimsel bir araştırma yok. Ancak göğüs ve karaciğer üzerinde kemoterapiye direnen bazı kanser hücrelerinin yok edilmesinde etkili olduğunu gösteren bazı vakalar mevcuttur.

Guanabana Kanser Hücrelerini Öldürüyormu

Kanser hücrelerinin büyümesini geciktirdiği ve kemoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlara nazaran çok daha yüksek performans sağladığı iddia ediliyor. Kemoterapi tedavisinin etkilerini azalttığı söylenen meyvenin çekirdek ve yapraklarının ise bağışıklık sistemini güçlendirerek kilo ve saç kaybını önlediği de iddialar arasında.

Guanabana Nedir Nelere İyi Gelir

 

Guanabananın tarih boyu birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı biliniyor. Örneğin parazit, enfeksiyon ve uçuk tedavisinde kabul gören meyvenin uyku bozukluğu, ateş ve öksürüğe de iyi geldiği söyleniyor. Yerel halk tarafından kalp hastalıkları, astım, karaciğer sorunları ve artrit tedavisinde de kullanılan meyve tam bir şifa kaynağı.

SONY DSC

Faydası ticari kaygılar sebebiyle gizli tutuluyor. Ortaya atılan bir başka iddia ise, bilim insanlarının bu meyveyi uzun süredir incelediği ve elde edilen test sonuçlarını ticari kaygılar sebebiyle gizli tuttuğu yönünde. Guanabana özünden üretilen kapsüller, bitkisel tedavi ilaçları arasındaki yerini çoktan aldı.

Guanabana Saç Dökülmesine iyi Gelirmi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel İsteği Artırır Stres ve Endişeyi Giderir

  çarkıfelek cinselliğe iyimi geliyor çarkıfelek menopozu önler mi kolesterole iyi gelen meyveler şekere iyi gelen meyveler astıma iyi gelen...

Kapat