Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bağırsakları Temizler, Bedeni Güçlendirir

03.06.2016
1.575
Bağırsakları Temizler, Bedeni Güçlendirir

ravent nedir nerede yetişir ravent kökü nelere iyi gelir ravent kökü ishali önle mi raventin diğer adı ışkın mı ışkın nelere iyi gelir şifalı sebzeler…

Latincesi: Rheum ribes olup, Karabuğdaygiller familyasındandır. Serin ve dağlık yerleri seven çok yıllık otsu bir bitkidir. Anayurdu Uzak doğu olan raventler in ülkemizde Işkın adlı tek türü yetişir. Burada genelde sözünü edeceğimiz Tıbbi ravent (R. officinalis) adlı türünün anayurdu Tibet ve Çindir. 60 cm. kadar boylanabilen bitkinin kaba yaprakları bitkinin tabanında toplanmış ve sarı çiçekleri bitkinin tepesinde başak şeklini almış durumdadır.

Işkın(Ravent)Nerede Yetişir

Bitkinin konumuzu ilgilendiren önemli bölümü rizomlarıdır (kök gövde). Bunlar çok eski zamanlardan beri tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Bitki, tohumlarıyla çoğalır. Ancak, rizomun kesilip bölünerek ekilmesiyle de üretimi sağlanabilir. Tıbbi raventin rizomları antrasen türevleri, tanen ve kokulu esansları içerir. Bunlar aşağıda sayılan tıbbi etkileri sağlamak üzere şu yöntemle kullanılırlar:

Ravent Bağırsakları Çalıştırır mı

FAYDALARI: Az miktarda alındığında peklik verici ve sindirimi kolaylaştırıcı etki yapar. Çok alınırsa bu kez müshil etkisi gösterir. Böylece bağırsaklar iyice temizlenmiş olur. Ayrıca bitkinin bedeni güçlendirici etkisi vardır.

Ravent Vücudu Kuvvetlendirir mi

Bu etkileri sağlamak üzere, raventin rizom parçalarından bir çay kaşığı bir bardak su içinde önce kaynama noktasına kadar ısıtılıp sonra ateş kısılarak 10 dakika daha ısıtılması sürdürülür. Böylece hazırlanan detoksiyon, sabah ve akşamları olmak üzere, günde iki kez birer bardak içilir.

Ravent İshali Önlüyor mu

Ülkemizde Doğu Anadolu bölgesinde yetişen Işkın ya da Işkın denilen ravent türü (R. ribes), böbrek biçiminde yaprakları, küçük beyaz çiçekleri ve kazık kökü olan bir türdür.

Ravent Işkınmıdır

Çiçek sapları ilkbaharda kesilip kabukları soyularak çiğ olarak yenilir. Peklik verici ve müshil etkisi olan köklerinden, yukarıda tıbbi raventte anlatıldığı şekilde yararlanılır.

Ravent(Işkın)Çayı Nası demlenir

UYARI:Ravent kökü, idrarı sarı ya da kırmızı renge boyayabilir.

Ravent(Işgın)kanser hücrelerinin gelişimini durdurur mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel İsteksizlik Yaşayanlara İlaç Gibi Gelir

karpuz kabuğu yenir mi karpuz kabuğu cinselliğe iyimi gelir karpuz kabuğu libidoyu artırır mı karpuz kabuğu reçeli nasıl yapılır karpuz...

Kapat