Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Bademin Faydaları

07.01.2014
3.037
Bademin Faydaları

bademin faydaları nelerdir ağrılara iyi gelen bitkiler ciğere ve dalağa iyi gelen bitkiler damarlara iyi gelen bitkiler böbrek taşını düşüren bitkiler vücudu düzelten güzellik veren bitkiler…

Latincesi:Amygdalus communis-Almond.dir.çoğu iklimde yetişir.Acı ve tatlı olmak üzere iki çeşittir.Acı badem krem,esans ve ilaç imalinde kullanılır.Her ikisinin de yağı çıkarılır.

1-Tatlı badem yağı çocuklarda oluşan kabızlıkları gidermede kullanılır.Şurubu ve Sübyesi boğaz ağrılarına,bronşite iyi gelir.Göğsü yumuşatır.

2-Aybaşı kanamalarını söktürür.Ciğerin ve dalağın damarlarını açar.sabahları aç karnına içilen bir yemek kaşığı badem yağı böbrek taşını kolayca düşürür.

3-Badem cinsel iktidarsızlığa karşı ilaç olarak kullanılır.Badem kurur üzüm,kuru incirle birlikte yenirse ,balgam söktürür,öksürüğü keser vücuda kuvvet verir,kan yapar,idrara yollarındaki yanmayı önler.

4-Acı badem yağını cilde ve vücuda sürüp 20-25 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizlenirse vücuda güzellik verir.Hamile Bayanlar düzenli olarak kullanırlarsa hamilelik den doğan deri çatlaklarını önler.

badem bitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yavşan Otunun Faydaları

yavşan otunun faydaları kalbe ve mideye çok faydalı olan bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler şehvet arttırıcı bitkiler...

Kapat