Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ayna Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Gideriyor

27.08.2015
1.526
Ayna Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Gideriyor

ayna nelere iyi gelir boyun kırışıklıklarına ayna iyi mi gelir cilde iyi gelen bitkiler mideye faydalı bitkiler bağırsaklara iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler ayna otu sarı çiçek bal kaymak…

Ayna Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Gideriyor Ayna bitkisi Halk arasında Sarıçiçek, altın çiçek, bal kaymak isimleriyle de bilinir. 40-50 cm uzunluğunda çok yıllık sarı çiçekli bir bitkidir. Nisan ayında çiçeklenmeye başlar Mayıs ayında çiçekleri en olgun halindedir.

Ayna mideyi Güçlendirirmi

Çiçeklenme Haziran ayına kadar sürer, toplandığında uzun süre bozulmadan dayanırlar. Çiçekli haliyle toplanırlar ve bunlarla yapılan çayın böbrek taşını düşürdüğüne, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi geldiğine inanılır.

Ayna krışıklıkları giderirmi

Kaynar suya atılıp biraz bekletildiğinde elde edilen su saça canlılık verir.

Ayna meme ucu çatlaklarını düzeltirmi

FAYDASI: Vitamini boldur. İshal ve dizanteriyi keser. Bağırsakları ve mideyi güçlendirir. Çarpıntıyı dindirir.Merhem yapılarak kullanıldığı takdirde el, ayak, meme ucu çatlaklarını, yüz ve boyun kırışıklıklarını giderir. Kabızlık çekenler ve yüksek tansiyon hastaları kesinlikle tüketmemelidir.

Ayna çarpıntıya iyimi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cilt Kurumasına ve Saç Dökülmesine İyi Gelir

ezan çiçeği nelere iyi gelir ezan çiçeği saç dökülmesine iyimi gelir cilt kurumasına iyi gelen bitkiler adet sancılarına iyi gelen...

Kapat