Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ayn-ül-bakar Ter Atar İdrar Söktürür

05.08.2015
1.174
Ayn-ül-bakar Ter Atar İdrar Söktürür

arnika nedir nelere iyi gelir öküz gözü terletir mi idrar söktüren bitkiler safraya iyi gelen bitkiler öküzgözü ülsere iyi gelir mi börek taşını düşüren şifalı bitkiler arnika sığır gözü…

Ayn-ül-bakar Ter Atar İdrar Söktürür Bileşikgiller familyasından olup, çayır ve ormanlarda yetişen, papatyayı andıran, çok yıllık bir bitkidir. Kömeçleri turuncu-sarıdır. Çiçekleri kullanılır. Halk arasında Sığır papatyası, sığır gözü,Ukhuvan, Ayn-ül-bakar, Dağkestanesi, Arnica, Arnigue gibi isimlerle de bilinir.

Öküzgözü Sinir sistemini uyarırmı

1-15-20 gram kadar kuru çiçekleri dövülerek sirke ile karıştırılıp içildiğinde göğüs tutukluğuna, Ciğer ve Damar tıkanıklığına, balgam söktürmeye iyi gelir. Damarları açar, sarılığı ve vücutta su toplanmasını önler.

Öküzgözü Nelere iyi Gelir

2- Kaynatılarak elde edilen sıcak suyunun buharına kadınları oturması halinde adet kanamasını söktürür. Aybaşı olgusunu düzenler. İdrar söktürür. Romatizma ağrılarını dindirir. Tazesinin kokusu uyku verir.

Öküz gözü Safraya iyi Gelirmi

FAYDALARI: Ter ve İdrar söktürücü olup, Kusturucu dur. İç kanamalarda ve mide ülserinde faydalıdır. Bağırsak ve Karaciğer Hastalıklarında Böbrek taşı düşürülmesinde kullanılır. Sinir sistemini çok şiddetli bir şekilde uyarır. Sinirleri teskin eder. Safra ifrazatını artırarak safra atılmasını sağlar. Merhem yapılarak açık yaralara tatbik edilirse yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Haricen kullanıldığı takdirde romatizma ağrılarını dindirir, yaraları iyileştirir.

Ayn-ül-bakar Öküzgözü Kustururmu

UYARI: Fazla miktarda kullanılmamalıdır. Doz aşımı zehirlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Bitki Müshil Etkisi İle Dikkat Çekiyor

iltihap gideren bitkiler müshil etkisi yapan bitkiler mideye iyi gelen bitkiler mahmude adet sancısına iyi gelir mi ateş düşürücü bitkiler...

Kapat