Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ayak Terlemelerini Önler Mideye İyi Gelir

12.08.2015
1.765
Ayak Terlemelerini Önler Mideye İyi Gelir

 

çitlembik nelere iyi gelir çitlembik mide ağrısına iyi gelir mi idrar söktüren bitkiler taş döktüren bitkiler terlemeyi önleyen bitkiler şifalı otlar şifalı meyveler çitlembik…

Ayak Terlemelerini Önler Mideye İyi Gelir Karaağaçgiller familyasından; 70 kadar türü olan bir çeşit sakız ağacının meyvesidir. Çitlembik ağacının meyveleri mercimekten az büyük ve buruk fıstık tadındadır. Hekimlikte meyvesi, yaprakları, tohumları ve sakızı kullanılır. Türkiye’nin güneydoğu ana dolu ve Ak deniz bölgesinde yetişir yaklaşık olarak 70 türü vardır. Bu ağacın meyvesinden, yapraklarından, tohumlarından ve sakızından faydalanılır. Çitlembik ağacının nohut boyutundaki ekşi meyveleri çitlembik olarak bilinir.

Çitlenbik Ayaklara faydalımı

Faydaları: Ağızdan akan suların kesilmesini sağlar.Midedeki müzmin ağrıları geçirir.Yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir.İdrar söktürür.Dalak için çok yararlıdır.Ayağın terlemesini önler.Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur.Şişmanlatıcı özelliktedir.

Çitlenbik Öksürüğe faydalımı

Öksürüğü keser Çitlembik ağacının meyvesi, yaprakları, tohumları ve sakızı kullanılır ayrıca, çitlembik yağı çıkarılır.Tohumları kavrulup dövüldükten sonra kahve olarak içilir.(Menengiç Kahvesi).

Çitlenbik Nelere İyi Gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Gücü Artırır Adet Dönemini Düzenler

tavşancıl otu nedir tavşancıl otu neye iyi gelir tavşancıl otu adet düzenler mi tavşancıl otu cinsel gücü artırır mı vücudu...

Kapat