Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ayak Nasırlarına Bitkisel Yağlar Şifa Oluyor

05.07.2015
1.493
Ayak Nasırlarına Bitkisel Yağlar Şifa Oluyor

kimyon yağı nelere iyi gelir kimyon yağı nasıl kullanılır çuha çiçeği yağı nedir nasıl kullanılır şifalı bitkiler şifalı bitkilerin faydaları şifalı meyveler…

Ayak Nasırlarına Bitkisel yağlar Şifa Oluyor Havaların ısınması ve yazın gelmesi ile birlikte havasız kalan ayakların bakımları gündemimize yerleşen hazırlıkların başında yer alıyor. ayak bakımında dikkat edilmesi gerekenleri ve nasıra özel önerileri şöyle sıralayabiliriz.

Ayak Nasırı Nasıl İyileşir

1- Duş aldıktan sonra bir sünger taşı ya da ayak törpüsü yardımı ile sertleşmiş bölgelerin ovarak ölmüş olan ve sertleşmiş dokuları bölgeden uzaklaştırabilirsiniz.

Kimyon yağı

2- Ayağınızı uzun süre suda bırakmayın ve ponza taşını ya da törpüyü ileri geri sürtmeyin. Ayağın uzun süreli suda bırakılması sağlıklı olan dokuların da kabarmasına ve nasır gibi algılanarak bölgeden uzaklaştırılmaya çalışmasına yol açıyor. Bu sırada hızlı bir şekilde ile geri sürtme, cildi tahriş ediyor ve sağlıklı olan dokuya zarar verildiği için uzun vadede daha fazla sertleşmeye neden oluyor.

Çuha çiçeği yağı

3- Laktik asit, üre, kimyon yağı, çuha çiçeği yağı ve shea yağı içeren ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler hem nasırlaşmış bölgelerdeki fazlalıkların alınmasına hem de cildin nemlenmesine ve nasırlaşmanın yavaşlamasına olanak tanıyor.

laktik asit

4- ayak biyomekaniğinizi inceletebilirsiniz. Bu inceleme sonrasında yük aktarıcı ve basıyı nasırın oluştuğu bölgeden sağlıklı olan ve sıkıntı yaratmayacak bölgelere transfer edebilecek ortezleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Hazımsızlık Nasıl Önlenir?

rezene nelere faydalıdır rezene çayının sağlığa faydası mide şişkinliğini ne önler şifalı bitkiler bitkilerin faydaları şifalı meyveler meyvelerin faydaları... Hazımsızlık...

Kapat