Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Avokado Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor

15.06.2016
1.340
Avokado Hamile Kalmayı Kolaylaştırıyor

avokado kabızlığa karşı etkili mi avokado cilde yararlı mı avokado maskesi nasıl yapılır avokado prostat büyümesini engeller mi avokado yaşlanmayı geciktirir mi

Harvard Tıp Fakültesi Massachusettes General Hastanesi Üreme Merkezinde tedavi gören 147 kadın üzerinde araştırma gerçekleştirildi. Araştırmaya göre Akdeniz diyeti ile beslenen, zeytinyağı ve avokado tüketen kadınlar daha kolay çocuk sahibi oluyor. Bilimsel sonuçlar, İstanbul’da yapılan ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) Avrupa Üreme Derneği Toplantısında 150 ülkeden 10 binin üzerinde katılımcıyla paylaşıldı.

Avokado Böbrek taşı düşürür mü

AKDENİZ DİYETİ YAP, ÇOCUĞUN OLSUN: Akdeniz diyetinin bir parçası olarak tüketilen bazı gıdalardaki yağlar, tüp bebek tedavisi gören kadınlarda başarıyı üç kat artırabiliyor. Zeytinyağı, ay çiçek yağı, fındık ve tohum yağı gibi tekli doymamış yağ içeren diyetlerin, Anne olma açısından, farklı yağ çeşidini içeren diyetlere göre daha faydalı olduğu bulunmuştur.

Avokado cildi nemli tutar mı

Bu yağları bol miktarda tüketenlerin tüp bebek tedavisi sonrası bebek sahibi olma oranları, az miktarda tüketenlere göre 3,4 kat daha fazladır. Harvard’daki çalışma grubunun lideri Prof. Jorge Chavarro, tekli doymamış yağlar açısından en zengin gıdanın Avokado ve zeytinyağı olduğunu söylüyor. Oysa besinlerle yüksek oranda tekli doymamış yağ tüketenlerde, canlı doğum oranı, bu yağları en düşük seviyede tüketen gruba göre 3,4 kez daha fazladır.

Avokado kolesterolün yükselmesini önler mi

Elde edilen sonuçlar oldukça enteresan olmakla beraber, diyetteki yağlarla tüp bebek tedavisini ilişkilendiren ilk çalışma. Bu nedenle de olgu sayısı az olmasına rağmen, ortaya çıkan sonuçlar daha ileri düzeyde araştırmayı hak ediyor.

Avokado Regle bağlı anemiye karşı etkilimi

FAYDALARI: Avokadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder.

Avokado Ülser ve migrene birebir

Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar. İçeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir. Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.

Avokado yaşlanma sürecini yavaşlatır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ceviz Kabuğunun Saç,Tırnak Ve Cilde Faydası Nedir

ceviz kabuğu el ve ayak tırnaklarına faydalı mı yeşil ceviz kabuğu saça faydalı mı üşütmeye ve soğuk algınlığına ceviz kabuğu...

Kapat