Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Avcı Otu Kalbi Besleyen Damarları Açıyormu

05.12.2015
1.824
Avcı Otu Kalbi Besleyen Damarları Açıyormu

avcı otu keklik gözü otu nedir nelere iyi gelir kan avcı otu nedir kan damlası otu nedir neye iyi gelir avcı otu kalbe iyimi geliyor avcı otu idrar söktürür mü…

Avcı otu; Düğünçiçeği gillerden bir ya da çok yıllık otsu bir bitki olup, bazı türleri zehirlidir. Türkiye’de ekin tarlalarının kenarlarında doğal olarak yetişen 9 türü bulunmaktadır Kuru çayır ve meralarda, Kireçli topraklarda taşlıklı tepe yamaçlarında, genellikle kireçli topraklarda yetişir. 40-50 cm. boylarında yüksek, dallı, sapı sık yapraklı, dip kısmı kahverengi pullarla kaplıdır. Yapraklar gövdeye bitişik, 3-4 adet tüysü, bölümlü, dar şeridimsi, parçalar bütün kenarlıdır. Sapların uçlarında, büyük sarı Çiçekleri vardır, açık sarı renkte, birer tek olarak bulunurlar. Çanak 5-8 yapraklı, taç yaprakları 10-24 adet olup çok sayıda erkek organlara sahiptir. Ayrıca çok organlı bir bitkidir. 

Avcı Otu Damar sertliğine İyi Gelir mi

Bitkini toprak üstü kısımları çiçek açma zamanında (Nisan-Mayıs aylarında) toplanır. Gölgede veya 40 dereceye kadar ısılı fırınlarda kurutulur. Çabuk kuruması gerekir. Kuru bitki yeşil renkte, çiçekler altın sarısı renkte, kokusuz ve tadı acıdır.%12 rutubete müsaade edilir.

Adonis vernalis

Adonis vernalis

Çuval veya kontra plak kasalarda paketlenir. Kalp için müessir glikozidlerden; simarin, adonitoksin, flavon glikozidi, adonivernit, adonidozid ve adonivernozid, saponinler, fitosterin, adonit, reçine, kolin ihtiva eder. Hekimlikte kalbi kuvvetlendirici ve idrar söktürücü olarak Yaprakları ve çiçekleri kullanılır. Halk arasında Kan avcı otu, Kan damlası, Keklik gözü isimleriyle de bilinir.

Avcı Otu(Keklik Gözü) İdrar söktürürmü

FAYDALARI: Kalp faaliyetini kuvvetlendirir. Kalp atışlarını hızlandırır. Nabzın atışını düzenler. Avcı otu müsekkin olarak kullanılır. İhtiva ettiği müessir maddeler kalbi besleyen damarları genişletir. Kalp hastalarının kullanmaları tavsiye edilir. İdrar Söktürür.

Avcı Otunun Müsekkin Özelliği Varmı

ÇAYI: 1 çorba kaşığı bitki 400 gr. kaynar su ile haşlanır.2 saat bekletilir. Günde 4 defa yemeklerden evvel birer çay bardağı alınır.

Adonis vernalis

UYARI: Bitki Zehirli Olup Doktor Kontrolünde Kullanılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Taş ve Kumlarını Döker,Ödemi Önler

at kuyruğu nedir nelere iyi gelir kırk kilit otu nedir at kuyruğu kırk kilit otu çayı nedir at kuyruğu böbrek...

Kapat