Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ateroskleroz Kalp ve Bacak Damarlarını Etkiler

16.06.2016
1.081
Ateroskleroz Kalp ve Bacak Damarlarını Etkiler

damar sertliği nedir nasıl tedavi edilir damar sertliği kalp ve damarlara zarar verir mi atar damarları hangi yağ ve meyveler açar limon sarımsak kürü faydalı mı…

Bu hastalıkta, Kan damarlarının iç kısımlardaki hücreler esnekliğini kaybedip, zayıflar veya Kandaki yağlı maddeler birikinti yapar, damar daralır. Damar sertliği en çok Kalp ve Bacağa giden damarları etkiler. Bacaklarda uyuşma ve ağrı gibi belirtiler gösteren Damar sertliği Kalp krizi başta olmak üzere birçok ciddi hastalığa yol açar. Damarları açmakta ise zeytinyağı ve zerdeçal karışımı veya Limon Sarımsak kürü etkili olmaktadır. Daha çok Damar sertliği olarak bilinen ‘ateroskleroz’ hayatı tehdit ediyor. Atardamarların esnekliğini kaybedip kalınlaşması ve sertleşmesi ile oluşan bu damar hastalığı kalp krizi başta olmak üzere Kalp Hastalıkları riskini artırıyor. Bacaklardaki karıncalanma ve uyuşmanın Damar sertliğinin habercisi olabileceğini söyleyen uzmanlar, bu hastalığın sinsi gelişen ve kronik bir problem olduğunu vurguluyor. Uzmanlar hastalıkla ilgili merak edilenleri şöyle yanıtlıyor:

Badem damardaki hasarı engeller mi

SEBEPLERİ NELERDİR: Damar sertliği genetik olabilir. Ailesinde, birinci dereceden akrabalarında hastalık varsa, bu kişilerin dikkatli olması gerekir. Diğer risk faktörleri ise diyabet, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği, obezite, sigara ve strestir. Yani kişinin ailesinde erken yaşta kalp krizi geçiren varsa, yaşı ilerlemişse damar sertliği için risk altındadır.

Nar damarların tıkanmasını önler mi

NASIL TEDAVİ EDİLİR: Tedavide asıl amaç, hastalığın ilerlemesinin engellenmesi ve geriletilmesidir. Bu amaçla ateroskleroz gelişiminde rol alan risk faktörleri engellenmeli veya tedavi edilmelidir. Örneğin tansiyonun düzenlenmesi, gıdalarla alınan yağ ve kolesterolün azaltılması, kilo kaybı, sigaranın bırakılması, şeker hastalığı varsa kontrol altına alınması sağlanmalı. Ayrıca aktif ve hareketli bir yaşam teşvik edilmeli. Öte yandan erken dönemde damar sertliği anlaşılan kişilerde damar tıkanıklığını kontrol altına alacak ve kan dolaşımı destekleyecek ilaç tedavileri verilir. İleri aşamada ise cerrahi tedaviye başvurulur.

Zeytin Çekirdeği Kabızlığı Önlüyor mu

BESLENME ÖNEMLİ: Sağlıklı beslenmek damar sertliği açısında önemlidir. Sebze-meyve ağırlıklı, az et, çok Balık tüketen Akdeniz tipi beslenme tarzı ve düzenli egzersiz sayesinde damar sağlığı korunabilir. Katı yağı bırakıp daha fazla zeytinyağı, farklı sebze-meyvelerin bol tüketimi, bol bol Balık, Fındık ve Ceviz gibi gıdaları yemek gereklidir. Sigarayı bırakmak, alkol, gazlı-şekerli içecekler, hazır gıdalar, şeker, tuz ve unlu gıdaları az tüketmek, ideal kiloyu korumak hastalığın ortaya çıkmasını engelleyebilir.

Kuşkonmaz damar tıkanıklığına iyi gelir mi

DAMAR AÇAN BESİNLER: Yanlış beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini artırıyor. Damarları temizleyen yiyecekler ise ömrü uzatıyor. NAR: İçindeki antioksidanlar sayesinde nar, kan akışını arttırır ve damarların tıkanmasını önler. BADEM: E vitamini, çözünebilen lif ve tekli doymamış yağlar açısından zengin olan Badem, damardaki hasarı engeller.

Tarçın damar sertliğini önler mi

ZEYTİNYAĞI: Akdeniz ülkelerinde Kalp ve Damar hastalıklarının az görülmesinin nedeni zeytinyağı sayesindedir. Zeytinyağı kanseri önler, tansiyonu düşürür. Zeytinin meyvesi dışında ağacından yaprağına kadar çok geniş bir kullanım alanı vardır. Körpe zeytin yaprağını aynı çay gibi demleyerek de içebilirsiniz

Tarçın kandaki şekeri düşürür mü

TARÇIN: Antioksidan deposu olan tarçın, kandaki şekeri düşürür ve bu sayede damarlar için çok faydalıdır. ZERDEÇAL: Damar temizliğinde en etkili baharatlardan biridir. Ayrıca damar sertliğini önler.

Kuşkonmaz damar tıkanıklığına iyi gelir mi

KUŞKONMAZ: Damarlardaki baskıyı azaltır, damar tıkanıklığına iyi gelir. OĞUL OTU (MELİSA): Spazm çözücüdür, damar açıcıdır, çarpıntıları ve kalp sıkışmalarını giderir ve Sakinleştirir. ÖZELLİKLE SARIMSAK VE LİMON KÜRÜ (Denenmiş ve çok Başarılı olduğu görülmüş dür.)

Melisa (Oğul Otu)damar açar Sakinleştirir

DAMAR SERTLİĞİ BELİRTİLERİ: Kalbe giden damarlarda tıkanıklık varsa, göğüs ağrısı. Bacaklarda ve ayaklarda soğukluk, üşüme hissi, Bacak kaslarında tıkanıklık ve uyuşukluk. Baldır kaslarında güçsüzlük.

Zeytin Meme Kanserine iyi Gelir mi

İleri vakalarda ağrılı açık yaraların oluşması veya kangren meydana gelmesi, Ayaklarda renk değişikliği (havaya kaldırıldığı zaman soluklaşma ve indirildiğinde koyu kırmızı renk alması),Ayak tırnaklarının kalınlaşması.

Zerdeçal Hindistan cevizi yağı ve karbonat karışımı dişleri Beyazlaır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Zeytini Yiyin, Çekirdeğini Yutun, Yaprağını Çay Yapıp İçin

yeşil ve siyah zeytin nelere iyi gelir zeytin yağı kanser hücrelerini durdurur mu zeytin çekirdeği mideye iyi gelir mi zeytinin...

Kapat