Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Astım Nöbetleri Ve Alerjiye Karşı Etkilidir

07.09.2015
1.856
Astım Nöbetleri Ve Alerjiye Karşı Etkilidir

 

deniz üzümü nelere iyi gelir alerjiye iyi gelen bitkiler astımı önleyen bitkiler deniz üzümü ateş düşürür mü bronşları açan bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler deniz üzümü…

Astım Nöbetleri Ve Alerjiye Karşı Etkilidir 1,5-2 metreye kadar yükselebilen, sarı ve kırmızı renklerde meyveler veren, dalları yeşil bir çalı türüdür. İçerisinde efedrin adlı alkaloid ve tanen bulunur. Dallarında tanen ve efedrin sınıfı alkaloidler içerir.

Deniz Üzümü Romatizmaya İyi Gelirmi

Dünyanın kurak yerlerinde yetişen bir bitkidir. Yeşil ve çok dallı olan sürgünlerinde pul şeklinde karşılıklı iki yaprak bulunur. Meyveleri yenilmek, dalları suyla kaynatılarak içilmek suretiyle faydalı etkileri görülür.

indir

Deniz üzümü Marmara bölgesinde, İzmir, Konya, Kayseri, Antalya, Tarsus, Maraş, Malatya ve Elazığ çevrelerinde deniz veya göllere yakın taşlık, kumluk ve kurak yerlerde, eski duvarlar ve kayalar üzerinde bulunur.

Deniz Üzümü Deri Alerjisine iyi geliıyormu

Bitkinin kullanılan kısmı kuru dallarıdır. Bileşiminde, Ephedrin alkaolidi ve tanen vardır. Ephedrin astıma karsı kullanılır. Eski devirlerden beri Çin’de ve Orta Asya’da terletici, ateş düşürücü, romatizma ağrılarını ve astım nöbetlerini dindirici olarak kullanılmıştır. Fakat bugün çoğunlukla astım nöbetlerini dindirici ve yüksek ateşe karşı kullanılmaktadır.Bronşları genişletici etkisi ile astıma karşı faydalıdır.

Deniz Üzümü Alerjiye iyi gelirmi

Terletici ve ateş düşürücüdür. Deri alerjilerine karşı etkilidir. Kan basıncını yükseltici etkiye sahiptir. Romatizma ağrılarını hafifletir. Deniz üzümünün etkili maddesi efedrin santral sinir sistemini uyararak bronşları genişletir. Bu açıdan astımda fayda sağlayabilir. Zaten en eski bitkilerden biri olan deniz üzümü 500 yıldır bu amaçla kullanılmaktadır.

Deniz üzümü Astıma iyiymi Geliyor

Kalbi uyarıp, damarları büzerek kan basıncım yükseltir. Çin ve Orta Asya’da çok eski devirlerden beri terletici, romatizma ağrılarını giderici, ateş düşürücü olarak kullanıldığı anlaşılmaktadır. Deniz üzümü alerjik durumlarda da faydalıdır. Deride kurdeşen veya daha küçük alerjik reaksiyonlarda yararlanılır. 50 gr. dal 1 lt. suda kaynatılarak günde 3 bardak içilir. Meyveler yenilmek suretiyle kullanıldığından 4-10 adet meyve günde 2-3 kez alınabilir

Deniz Üzümü Broşları Açıyormu

FAYDALARI: Çiçek açma zamanında ( Mayıs- Haziran aylarında ) yerüstü kısımları toplanır. Gölgede veya 45 derece ısılı fırınlarda kurutulur. Kuru bitkinin rengi yeşil, kokusuz ve yakıcı acı bir tattadır. Balya halinde paketlenir. Kuru ve havadar binalarda muhafaza edilir.

Deniz Üzümü Alerjiye iyi gelirmi

Kuru dalları suda kaynatılıp suyu içilerek kullanılabileceği gibi meyveleri de yenebilir. Bütün bu yararlarının yanında, uykusuzluk, huzursuzluk ve dolaşım sistemi problemlerine neden olabileceği için dozunda ve kısa süreli kullanılmalıdır.

UYARI:Doktor kontrolü altında kullanılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Deri İltihapları Ve Cilt Kaşıntısına İyi Gelir

düğün çiçeği nedir nelere iyi gelir egzamaya iyi gelen bitkiler cilt kaşıntısına iyi gelen otlar kramp çözücü bitkiler Romatizmaya iyi...

Kapat