Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Aslanağzı Bronşite, Öksürüğe Faydalımı

01.12.2015
1.384
Aslanağzı Bronşite, Öksürüğe Faydalımı

aslanağzı nedir nelere iyi gelir aslanağzı nefesi açar mı aslanağzı öksürüğe iyi gelir mi aslanağzı bronşite faydalı mı aslanağzı süs bitkisi mi şifalı bitkiler…

Sıracagiller ailesinden olan Aslanağzı Yazın çiçek açan kısa ömürlü, otsu bitkilerden olup, bahçe ve parklarda yetiştirilen güzel ve renkli çiçekleriyle tanınmış bir süs bitkisidir. Aslanağzı, Sıracagiller familyasının, Antirrhinum cinsinden 40 kadar türüne verilen ortak isimdeki bir çiçek türüdür, Güzel, türlü renkte, kokusuz çiçekleri olan bir bitkidir. Ana vatanı Kuzey Amerika ve Akdeniz bölgesi olan Aslanağzı süs bitkisi olarak yetiştirilir. Çiçekler iki yanlı bakışımlı ve boru biçimindedir. Kapalı duran, dudak biçimli geniş bir ağzı olan Aslanağzının bu ağzı, pek çok böceğin içeri girmesini engellemekle birlikte, tozlaşmayı sağlayan güçlü arılar tarafından zorla açılabilir.

Aslanağzı Süs Bitkisi Olarakmı Kullanılır

Aslanağzı türleri sevilen bahçe bitkileridir. Süs bitkisi olarak yetiştirilen çok türü vardır. Boyu 40-80 santimetreye kadar çıkabilir. Portakal, lavanta, sarı, pembe, beyaz, kırmızı gibi farklı renklerde, salkım biçiminde çiçekleri vardır.

Aslanağzı Bronşite İyi Gelir mi

Yaprakları oval ya da mızrağımsı biçimde olan Aslanağzı, güneş gören yerlerde yetişir. Geçirgen, gevşek, besin maddelerince zengin, kireçli, iyi gübrelenmiş topraklarda iyi gelişir. Yaz başından sonbahara kadar çiçekli olan Aslanağzı, doğal olarak kuzey yarım kürede, özellikle de Akdeniz çevresinde yetişir.

Aslanağzı Nefesi Açar mı,

FAYDALARI: Aslanağzının faydaları genellikle solunum yollarında kendini göstermektedir. Aslanağzı çiçeği kaynatılarak hazırlanacak çay balgam söktürücü etkiye sahiptir.

Aslanağzı Öksürüğü Keser mi

Nefes açıcı etkisinin yanında öksürüğü kesmeye ve göğsü yumuşatmaya yardımcı olur. Bu etkileri ile bronşitte de faydalıdır. Bronşite iyi gelir, Balgam söktürür, Öksürüğe giderir.

Aslanağzı Balgam söktürür mü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Anne Sütünü Artırır Böbrek Taşlarını Düşür

aslan dişi nedir nelere iyi gelir aslan dişi karaciğere iyi gelir mi safra kesesi taşlarını ne düşürür aslan dişi sarılığa...

Kapat