Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ararot Zayıflatır,Kilo Verdirir Halsizliği Giderir

27.11.2015
1.714
Ararot Zayıflatır,Kilo Verdirir Halsizliği Giderir

ararot ararot nedir nelere iyi gelir maranta nişastası ararot kilo verdirir mi maranta nişastası nedir ararot meyveli jölelerde kullanılır mı ararot zayıflatır mı…

Ararot (maranta nişastası): Sıcak iklimlerde yetişen “Maranta” adlı kamıştan veya ona benzer başka bitkilerin köklerinden çıkarılan beyaz bir tozdur. Maranta arundinacea: 150 cm boylarında çok dallı ve çok yıllık, otsu çalımsı bir kamış türüdür. Geniş ve oval yaprakları kısa saplı, beyaz çiçekleri vardır. Bitkinin anayurdunun Guyana ve Brezilya’nın batı yakası olduğu düşünülür.

Ararot Zayıflatır mı

Batı Hint adalarında, Asya’nın güneydoğusunda, Avustralya ve Güney Amerika’da, özellikle Antillerde, Batı Afrika’da, Bengal, Filipinler, gibi ülkelerde sıcak ve nemli bölgelerde görülür, iğ biçimli yumruları için kültürü yapılırken bitki bugün oldukça azalmıştır. Ararot çeşitli bitkilerin köklerinden elde edilen kokusuz ve tatsız, nişastaya benzeyen beyaz bir tozdur. Maranta nişastası olarak da bilinir.

Ararot Nekehat Dönemindeki Hastalara İyi Gelir mi

FAYDALARI: ararot neye iyi gelir çok düşük miktarda protein dışında herhangi bir vitamin barındırmayan ararot, zayıflama kilo verme ve diyetler için biçilmiş kaftandır. Çocuk gelişimini destekler. Nekahet devresini kısaltır ve halsizliği giderir. Zehirli böcek sokmalarına ve ısırıklarına da iyi geldiği belirtilmektedir.

1) Bebeğin Beslenmesini Sağlayıcı: Bebek mamalarında bu bitki kullanılır.

2) Kan Devamını Sağlayıcı: Ararot nişastası balla karıştırılıp yenilir.

3) Vücuda Kuvvet Verici: Ararot nişastası, polenle karıştırılıp balla macun yapılarak yenilir.

4) Nekahet Dönemi Kısaltıcı: Ararot nişastası balla karıştırılıp yenilir.

bitki bak?m?, çiçek bak?m?, çiçek, çiçek sipari?i, çiçek gönder

Ararot nasıl kullanılır: ararot nasıl tüketilmeli Acısı çıksın ve kolay soyulsun diye kök, sıcak suya konur, kabuğu soyulur, suda rendelenir, güneşte kurumaya bırakılır, su çekince geriye kalan tozu birkaç kez daha yıkanır ve ararot haline gelir.

Ararot Kilo verdirir mi

Diğer nişasta türlerine göre daha ince taneli olan ararot, muhallebi, jöle yapımında, çorba, sos, puding ve tatlıları koyulaştırmada kullanılır. İnce taneli olduğu için daha düşük ısıda ve daha kısa sürede pişer. Pirinçle, patatesle, mısırla birlikte kullanılır. Çocuk mamalarında sıklıkla kullanılır. Hastaların halsizliğini gidermek için de hastalara verilir. Ayrıca, meyveli jölelerde kıvamı tutturmak için ve dondurmalarda buz parçacıkları oluşmasını önlemek için kullanılır. Nişastası alınan köklerden kalan posa, hayvan yemi olarak kullanılır.

Ararot Çocuk gelşimini Destekliyor mu

UYARI: Yüksek Tansiyon Hastaları ve Kabızlık Çekenlerin tüketmeleri doğru değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Soğuk Algınlığı ve Kas Ağrılarına İyi Geliyor

dişbudak ağacı nedir nelere faydalıdır dişbudak idrar söktürür mü dişbudak anne sütünü artırır mı dişbudak romatizmaya iyi gelir mi şifalı...

Kapat