Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Antibiyotiğe Karşı İncir Kürü Yapın

25.01.2017
784
Antibiyotiğe Karşı İncir Kürü Yapın

Antibiyotiğe Karşı İncir Kürü Yapın:

Birçok insanın midesinde ve bağırsaklarında bakteriler yer alır. Ancak bazılarında bu bakteriler kötü niyetli bakteriler olabilir. Bu bakteriler zamanla tehlikeli hastalıklara yol açabilir ve hayati tehlikelere neden olabilir. İncir, lif yönünden zengin bir meyvedir. Ve kilo verme konusunda oldukça faydalı bir meyvedir. İyi bir potasyum kaynağı olan incir, potasyum yönünden zengindir ve vücudunuzdaki dengeyi sağlamak adına epey etkilidir. Ayrıca incir, kalp krizini engellemede ve kan basıncını dengeleme konusunda etkili bir besin kaynağıdır. İşte sizlere faydalarını saymakla bitiremediğimiz ve vücudunuzda yer alan bakterilerden kurtulmanızı sağlayacak olağanüstü incir kürü tarifleri.

1-İncir kürü malzemeleri: 20 adet kurutulmuş incir- 250 gr zeytinyağı: İncir kürü hazırlanışı: Kuru inciri boş bir kavanozun içine koyup üzerine zeytinyağı döküp, 40 gün ağzı Sıkıca kapalı şekilde dinlendirin. 40. günün ardından her öğünden önce bir adet incir tüketebilirsiniz.

2-Kür Kan yapıcı: Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya sekiz-dokuz adet kuru inciri ilave ediniz ve yedi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yedi dakika tamamlandıktan sonra ılınmasını bekleyiniz. Ilındıktan sonra süzülür. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz.

Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karına içilir. Bu durumda 21 gün Devam edilir. 7 gün ara verildikten sonra 21 gün daha devam edilir bu kür 42 günde bitirilmiş olur. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir.

3- Kür Yumurta çatlatıcı ve hamile kalmayı kolaylaştırıcı: Bir litre kaynamakta olan klorsuz suya on beş-on altı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılınmasını bekleyiniz. Ilındıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-on beş dakika önce aç karnına içilir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmi beş gün uygulanır ve her yirmi beş gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir.

Toplam uygulama süresi elli gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası varsa soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

4-Gebe Kalmayı Kolaylaştıran İncir+ Havuç kürü: Adetiniz bittiği zaman başlanacak.20 gün yapılacak. 8 tane kuru inciri yıkayıp ortadan yarın ve 3 bardak suyla 15 dakika kaynatın ılımaya bırakın. Bir diğer kapta 2 tane orta boy havucu büyük parçalayıp 3 bardak suyla 20 dakika kaynatın ılımaya bırakın. Sonra bunları birleştirin sabah akşam 1 er bardak için kalanı buzdolabına koyun ertesi günde içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Çam Sakızı Diş Eti Hastalıklarına İyi Geliyor

Çam Sakızı Diş Eti Hastalıklarına İyi Geliyor: Çam ağacından elde edilen koyu kıvamlı fakat sert olmayan, bal renginde, aromatik, güzel...

Kapat