Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Anne Sütünü Artırır Tansiyonu Dengeler

02.05.2016
1.326
Anne Sütünü Artırır Tansiyonu Dengeler

geven ketre zamk geveni nasıl bir bitkidir geven hangi hastalıklara iyi gelir geven mide ülserine iyi gelir mi geven böbreklere faydalı mı geven kalbe iyi gelir mi…

Baklagillerden olup, çok yıllık otsu bir bitkilerdendir. Yetiştiği bölgelere göre farklılaşan 2000 kadar türü vardır. Yapraklar eliptik bir şekilde dal boyunca karşılıklı sıralanmıştır. Sarı, açık sarı, beyaz ve pembe açan türleri mevcuttur. Çok yıllık otsu, dikenli bitkilerdir. Boyları türüne göre 5 – 100 cm ve bulunduğu yükseklikler 200 – 2700 m arası değişir. Ak geven, püs geveni ve zamk geveninden ebru yapımında kullanılan “kitre” denilen zamk çıkarılmaktadır.

Geven Balı Neden kıymetliedir

Asparagin, gliserizin, acı maddeler, şekerler, proteinler, dekstroz, manit, flavanoidler ihtiva eder Ayrıca kitre ilaç yapımında da kullanılır. Halk arasında yörelere göre Ketre, Çekme, Ak geven, Püs geveni, zamk geveni, gibi isimlerle de bilinir.

geven-kokü

FAYDALARI: Soğuk algınlığı ve grip, kronik enfeksiyon ve kronik yorgunluk ve astımda şifa sağlamaktadır. Kalp rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları, mide ülserleri rahatsızlıklarında şifa sağlar. Çeşitli alerjiler ve yaraları geçirir. Genel hazım sorunlarını yok eder. Kemoterapiyle ilişkili olarak iştah kaybı veya yorgunluğu ortadan kaldırmaktadır. Soğuk algınlığı vakalarının şiddetini ve süresini kısaltır.

Geven Soğuk Algınlığına iyi gelir mi

Kalbin kan pompalama hacminde iyileştirmeler sağlar. Karaciğerde hücre hasarına karşı koruma sağlar. Kalp ve beyin dokularına oksijen taşınmasına yardımcı olur. Vücudun şevk ve direncini geliştirir. Fareler üzerindeki araştırmalarda astragalus özü kullanılan farelerde idrar torbası kanserinin daha az görüldüğü, Akciğer kanseri hastalarında tümör ilerleyişini tersine çevirdiğine işaret edildiği, bilinen belirgin faydalarındandır. Anne sütünü arttırıcı etki gösterir. Tansiyonu dengeler. Ağrı Kesici özelliği vardır. Siyatiğe faydalıdır.

Geven Kalbe Faydalımı

ÇAYI: 2 çorba kaşığı bitki 0,5 litre suda 10 dakika kaynatılır. Günde 4 defa yemeklerden evvel birer çay bardağı içilir. Geven kökü kaynatılır ve bu su balla Tatlandırılarak içilirse mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.

Geven Nazar Değmesin diye Evin Kapısına Asılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Hücre Yeniler Dinçlik Verir Cinsel Gücü Artırır

nemçe saparnası nedir anadolu saparnası nedir saparna cinsel gücü artırır mı saparna frengiye iyimi gelir saparna cilt hastalıklarına iyi gelir...

Kapat