Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Anne Sütünü Artırır Böbrek Taşlarını Düşür

01.12.2015
1.286
Anne Sütünü Artırır Böbrek Taşlarını Düşür

aslan dişi nedir nelere iyi gelir aslan dişi karaciğere iyi gelir mi safra kesesi taşlarını ne düşürür aslan dişi sarılığa iyi gelir mi şifalı otlar şifalı bitkiler…

Latincesi; Taraxacum officinale olup, Her iklimde çayırlık alanlarda, bağ ve bostan tarlalarında, Yol kenarı, hendek ve çayırlarda yetişen, sarıçiçekli bir bitkidir. Genellikle 20-30 cm boylarında dır, fakat 1 metreye kadar da uzayabilir. Acıgünek, Güneyik, Aslan dişi ve Radika olarak da bilinir. Başta potasyum olmak üzere kalsiyum ve diğer mineraller açısından zengin bir besin olan Aslan Dişi A ve C vitamini de içerir. Ayrıca, torexacin, retinol, levulin, inulin gibi bileşikler içerir. Doğal İlaç Olarak Kök ve yaprakları kullanılır.

Asalan Dişi Anne Sütünü Artırır mı

FAYDALARI: Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. idrar yolları iltihaplarına iyi gelir, İdrar söktürür, Böbrek taşının düşürülmesinde etkilidir. Safra salgılarını arttırır. Mesane ve kalın bağırsak iltihaplarını gidermekte faydalıdır. Anne sütünü arttırır.

Aslan Dişi İdrar Söktürür mü

Sarılıkta ve gut hastalığında faydalıdır. Uykusuzluğa iyi gelir. Karaciğer şişkinliğini indirir. Böbrek ve safra taşlarını düşürmeye yardımcı olur. Sebze olarak yetiştirilen Aslan Dişinin yaprakları salata olarak tüketilebilir. Kökü de yaşken doğranıp salatalara katılabileceği gibi kurutulduktan sonra öğütülerek kahveye yapımında da kullanılır.

Aslan Dişi Karaciğer Hastalıklarına İyi Gelir mi

Yaprakları kaynatılıp lapa haline getirildikten sonra harici olarak egzama ve sivilcelerin üzerine sürülürse faydalı olur. Ayrıca, cildi temizleyici ve nemlendirici etkisi nedeniyle yüz maskelerine de katılabilir.

Aslan Dişi Mesane İltihaplarına İyi Gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bedensel Ve Zihinsel Gelişimi Destekliyor

mantarın faydaları nelerdir mantar kansızlığa iyi gelir mi zehirli mantarlar öldürür mü mantar cilde iyi gelir mi mantar prostat kanserine...

Kapat