Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Amaranth Adet Düzenler Göğüs Kanserini Durdurur

07.05.2016
1.054
Amaranth Adet Düzenler Göğüs Kanserini Durdurur

amaranth nerede yetişir nelere iyi gelir amaranth diyabete iyi gelir mi amaranth karaciğere faydalı mı amaranth adeti düzenler mi göğüs kanserine iyi gelen bitkiler…

Latincesi; Amaranth olup, Amaranthaceae familyasından yaklaşık altmış türü bilinen, süs bitkisi olduğu kadar tohumları yenebilen, renkleri koyu mordan kırmızıya ve Altın rengine kadar değişiklik gösteren bir bitki cinsidir. Birçok türü ot sayılsa da dünyanın birçok yerinde yaprakları sebze kendisi süs bitkisi ve tohumları da tahıl sayılır. Amaranth tohumları, baklagillerden olmamasına rağmen yüksek oranda protein içermektedir. Pek çok tahılda mevcut olmayan lizin aminoasidini içermesi, amarantha ”tam protein” kaynağı özelliğini kazandırır. Ayrıca vitamin bakımından da oldukça yüksek olan bu bitki içeriğinde B2 vitamini, folik asit, kalsiyum, bakır, Demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve çinko açısından da oldukça zengindir. 2 çorba kaşığı amaranth 1 ince dilim ekmek kadar kalori içeriğine sahiptir. Amarantha haşlanarak salatalara, çorbalara, pilav yerine veya dolmalarda kullanılabilir.Halk arasında horoz ibiği olarak da bilinir.

Amaranth Tümörlere kan gitmesini engeller mi

AMARANTH’IN FAYDALARI Amaranth bitkisinin çiçekleri, Diş ağrısı ve ateşli hastalık tedavisinde kullanılır. Ekvatorda popüler olan, “Aguardîente” adı verilen alkollü içecek Amaranth çiçeğinden yapılır, ve “Kanı temizlemeye” ve kadınların adet dönemlerini düzenlemeye yardımcı olduğu düşünülür.

amaranth tohumu nerede satılır

Diyabetli fareler üzerinde yapılan bir çalışmada, Amaranth’ın kandaki glikoz değerini belirgin şekilde düşürdüğü, ensülin değerini arttırdığı ve yükselmiş karaciğer fonksiyonu belirtilerini normale çevirdiği keşfedildi. Araştırmalar Amaranth tohumunun içindeki bir bileşenin, göğüs kanseri hücrelerindeki tümör büyümesini engelleyebileceğini bulgusuna vardı.

Amaranthe kanı temizliyor mu

Amaranth gluten içermez ve kötü kolesterolü düşürmede neredeyse yulaf kadar etkilidir. Yüksek lif içeriği sayesinde bağırsaklara oldukça faydalıdır.

Amaranth karaciğere iyi Gelir mi

Amaranth hamur işlerinde kullanılmak üzere un halinde satılır. Ekmek hamuru yapmak için eşit ölçüde buğday unuyla karıştırın. Amaranth tohumları, hava geçirmez bir kap veya kavanoz içinde, buzdolabında altı aya kadar saklanabilir.

Amaranthe Nelere iyi gelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Cilt Lekelerinin Etkili Ve Doğal İlacı Pirinç sirkesi

pirinç sirkesi nasıl yapılır nelere iyi gelir cilt lekelerini pirinç sirkesi giderir mi sivilcelere pirinç sirkesi iyi gelir mi pirinç...

Kapat