Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Altın Diken Erkeklik Hormonunu Artırır mı?

20.11.2015
2.313
Altın Diken Erkeklik Hormonunu Artırır mı?

altın diken nedir nelere iyi gelir altın diken kusturur mu altın diken iltihaplı yaralara iyimi gelir altın diken sperm sayısını artırır mı şifalı bitkiler…

Papatya giller familyasından olup, Avrupa da Batı Asya ve Kuzey Afrika da İspanyada, Türkiye de sürülmeyen nadasa bırakılmış tarlalarda yol kenarları ve hendeklerde yetişir. 15-90 cm boylarında dipten başlayarak sık ve dikenli dallı derin dişli iğne gibi batıcı yüreksi ve beyaz benekli yeşil yaprakları olan; Haziran-Eylül Aylarında yaprak koltuklarında sarı kömeçler halinde tek çiçekler açan çok yıllık otsu bir bitkidir. Tazeyken toprak üstü kısımları ve etli sulu kökleri Şevketi bostan gibi değerlendirilir, pişirilerek yemek olarak yenir.

Altın Diken Kusturur mu

Halk arasında Altın Diken, Şevketi Bostan, Uslu Kenger, Akça kızı, Çetmi Dikeni, Kızıl Göz Dikeni, Sarı Diken, Akkız, Sarıca kız,Ak Diken,Benekli,Altın Diken,Gavulya,Kavulla,Sütlü Kavulla gibi yörelere göre değişik isimlerle de biliniyor. İki çeşittir Bir cinsi kırmızı, bir cinsi de sarı olup Yaprağı ve kökü kullanılır.

Altın Diken İltihaplı Yaralara İyi Gelir mi

FAYDALARI: Bir cinsi kırmızı, bir cinsi de sarı olup bilhassa hastayı kusturmak için kullanılır. Çok şiddetli kusturucudur. 2 gramdan fazla içilmemelidir. Fazlası zararlıdır. Çok şiddetli kusturucudur yarım gramdan fazla içilmemelidir İbn Baytar’a göre, bedeli Cebel-i Hindi ( Hind kenevir fidanı) dır. 1 gram kıratin ile karıştırılıp içilmesi iyidir.

 

Altın Diken Afro Dizyakmıdır

İltihaplı şişlere su ile karıştırılarak yakı yapılırsa faydası görülür. Fazlası mideyi tahriş eder. Bünyeyi kuvvetlendirir, Terleticidir, Ağrı kesicidir, Böbrek ve Mesane Taş ve Kumlarını eritip idrar yolundan atılmasını sağlar. Erkeklik hormonunu artırır, İktidarsızlığa iyi gelir, Afrodizyaktır. Kökleri Çay gibi demlenerek kullanılır.

Altın Diken Cinsel Gücü Artırır mı

Yakı yapılan ot, iğne ve diken batmış yaraların üzerine uygulanırsa dışarı çıkartıp, yaraları iyileştirir, Haşlanarak suyu İçilirse idrar söktürür, Maydanoz ve Kereviz Yaprakları ile karıştırılarak çayı demlenip İçilirse bünyeyi kuvvetlendirir.

Altın Diken İltihaplı Yaralara İyi Gelir mi

ÇAYI: 20-25 gram bitki 1 Litre kaynar suda demlenip günde 2-3 kez birer bardak içilir.

Altın Diken Cinsel Gücü Artırır mı

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Altın Kökü Diğer Adı ile İpeka Nelere Faydalıdır.

altın kökü nedir ipeka nedir ipeka nelere iyi gelir ipeka bronşite iyimi geliyor altın kökü balgam söktürür mü altın kökü...

Kapat