Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Altın Çilek Nedir. Altın Çilek Zayıflatır mı?

16.11.2015
1.346
Altın Çilek Nedir. Altın Çilek Zayıflatır mı?

Ana vatanı Güney Amerika olan altın çileği ilk olarak İnka uygarlığı döneminde And Dağlarında yetiştirildiği bilinmekte olup,Günümüzde Dünya üzerinde 4 milyon metrekarelik alanda üretimi yapılmaktadır. Altın çilek en çok Güney Afrika, Kolombiya, Brezilya, Şili ve Ekvator’da üretilmektedir.Türkiye de Akdeniz sahillerinde yetiştirilmeye başlanmış olan Altın Çilek C,B1,B2,B3 ve keroten gibi vitamin ve mineraller bakımından çok zengin bir meyvedir.

Altın Çilek Prostata İyi Gelir mi

FAYDALARI: Altın çilek, meyvesinde barındırdığı bitkisel lifler nedeniyle sindirimi çalıştırır. ve vücuda fazladan kalori harcatarak zayıflama sağlar. Bu nedenle altın çilek, zayıflatan meyveler grubunda öne çıkan bir meyvedir. Altın çilek meyvesi aynı zamanda içerdiği meyve şekeri nedeniyle diyabetlilerin kan şekeri seviyesini düzenleyici etki yapar.

Altın Çilek Sindirimi Çalıştırır mı

Altın çilekte bulunan antioksidan maddeler ve detoks özellikli bitkisel enzimler kanı temizler ve damar hastalıkları riskini azaltır. Altın çilek, prostat hastalığına bitkisel çözüm sunar. Prostatın bitkisel tedavisi için birebir faydaları olan bir meyvedir.

Altın Çilek Kanşekerini Düşürür mü

Kalp, verem ve idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olur. Kan dolaşımını düzenlemede pozitif etkileri vardır Metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Sindirim sistemindeki parazitleri yok etmeye destek olur.

Altın Çilek Kanı temizliyor mu

Cildi korur,Deri gerici özelliği sebebiyle,yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur. Kanda bulunan fazla ürik asitin atılmasına yardımcıdır. Görme sinirlerini yapılandırmaya yardımcı olur. Prostat ve solunum yolu hastalıklarının tedavisinde olumlu etkileri vardır.

Altın Çilek Kan Dolaşımını Düzenliyor mu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kronik Böbrek Yetmezliğine Altınbaşak Otu.

  altınbaşak otu nedir nelere faydalıdır altınbaşak otu böbreklere iyimi gelir altınbaşak idrar söktürür mü altınbaşak otu varise faydalı mı...

Kapat